Pärimuskultuuri auhinna pälvis pärimusmuusika keskuse juht

Sakala
Copy
Tarmo Noormaa
 
Tarmo Noormaa  Foto: Marko Saarm

Eesti folkloorinõukogu kuulutas neljapäeval välja aasta pärimuskultuuri preemia "Teotugi" saaja, kelleks on Eesti pärimusmuusika keskuse juht ja muusik Tarmo Noormaa.

Auhinna pälvis ta pärimusmuusika valdkonna arendamise ja eestkõnelemise, kogukonna sidumise ja aktiveerimise ning isikliku eeskuju näitamise ja lõõtsatraditsiooni edasikandmise eest. Žürii nimetas Noormaad oma pressiteates Haanja juurtega lõõtsameheks, pärimusmuusika sädeinimeseks ja Viljandi pärimusmuusika keskuse juhiks. Preemia anti üle 28. Viljandi pärimusmuusika festivali avamisel.

Folkloorinõukogu auhinnaga "Teotugi" tunnustatakse neid pärimuskultuuri kandjaid, kelle tegevus aitab mõtestada ja väärtustada pärimust elu loomuliku osana, on teistele eeskujuks, innustajaks ning inspireerijaks. Auhind on tugi pärimuskultuurialasteks tegudeks ja väärtustab juba tehtud tööd.

"Peame folkloorinõukogus väga tähtsaks ja muljetavaldavaks Tarmo tegemisi mitte ainult Eesti pärimusmuusika keskuse juhina, vaid ka rahvamuusikuna, Eesti lõõtspilli mängijana ning ühe suunanäitajana selle muusikatraditsiooni jätkamisel ning kujundamisel. Tarmo teod on alati silmapaistvad ja väärikad, eriti need, mis riivavad autentse rahvakultuuri pärusmaad. Olgu tegu "Regilaulu podcasti", konverentsi "Pärimusmuusika hetkeseis ja tulevik", Viljandi lõõtsaklubi tegemiste, Eesti rahvaluule arhiivi toetuseks mõeldud kontserdi, traditsiooniliste tantsu- ja laulutubade hoidmise või lihtsale külamuusikale uue ja endiselt pärimusliku elu andmisega – ikka ja jälle on Tarmo nimi see, mis nende tegemiste juures kaugele välja kumab," põhjendas folkloorinõukogu juhatuse esimees Lauri Õunapuu, miks otsustati tunnustada ja toetada auhinnaga tänavust laureaati.

Auhinda "Teotugi" antakse välja neljandat korda. Varem on auhinnaga pärjatud pärimusmuusik Lauri Õunapuu, Eesti kandlemängutraditsioonide hoidja ja arendaja Tuule Kann, lõõtspillimängija ja õpetaja Margus Põldsepp ning jutuvestja Piret Päär.

Kandidaatide esitamine oli avalik, 18 kandidaadi seast tegi lõpliku otsuse folkloorinõukogu juhatus. Preemia suurus on 1000 eurot, mille väljaandmist toetab Kultuurkapital.

Tagasi üles