20 poolthäälega võeti Jane Koitlepp Viljandi abilinnapeaks. Keegi vastu ei olnud, erapooletuks jäi kaks volikogu liiget.
"Tänan teid usalduse eest ning loodan teie panuse peale, koostöös teeme Viljandi linna heaks," ütles Jane Koitlepp volikogule.
Sakalale pärast volikogu kommenteeri andes nentis Koitlepp, et tunne on küll veidi ärev, aga igati võitlusvalmis. "Ega kui sellises olukorras veidi ärevust ei tunneks, poleks asi õige," nentis ta ja lisas, et loodab uute kolleegide heatahtlikkusele ja koostööle.
Keskerakonna fraktsiooni esimees Helmut Hallemaa ütles Sakalale, et kergliiklusteede ja liikluskasvatuse parandamises on ta uue abilinnapeaga ühel meelel. "Seda on kindlasti vaja teha," arvas Hallemaa. "Koitlepp jättis mulle väga asjaliku mulje, ta tundub olevat inimene, kes on avatud koostööle ja teiste kuulamisele. Mis ma muud ikka oskan öelda, kui et uuele abilinnapeale jõudu ja jaksu."
Helmut Hallemaa leidis, et Viljandi oleks küll mõned kuud ilma abilinnapeata hakkama saanud, ent see oli poliitiline valik, millesse teised sekkuda ei saa. "Kui me koalitsiooni tehes otsustasime, et jagame need ametikohad niimoodi ära, et see abilinnapeakoht jääb Isamaa täita, ning tema on praegu niimoodi otsustanud, siis ei olegi siin midagi arvata," rääkis Hallemaa.
Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni juht Juhan-Mart Salumäe nentis, et see, et Janika Gedvil töö kaotas, on loogiline asjade käik. "Poliitilised ametikohad jagatakse koalitsioonilepingu alusel ning see leping kehtib kõigile, kes sellele alla kirjutavad," ütles Salumäe. "Seega kui keegi allakirjutanutest seda rikub, on sellel paratamatult tagajärjed. Mul on kahju, et Janika otsustas umbusaldamise teed minna, sest umbusaldus sõltumata põhjusest on miski, mis jääb poliitiku CV-sse. Väärikam olnuks ise ametist loobuda, aga iga poliitik teeb oma valikud ise. Soovin Janikale jõudu."