Viljandi laskurid tõid Eesti meistrivõistlustelt võistkondliku kulla ja hõbeda

Egon Valdaru
Viljandi laskurklubi võistkond koossesisus (vasakult) Marit Pleiats, Kairi Heinsoo ja Marja Kirss võitis kuldmedali spordipüstoli harjutuses. Foto: Erakogu

25.–27. juunini olid Elvas Eesti laskmise meistrivõistlused, millel Viljandi laskurklubi naiskond võitis kümneaastase vahega taas kuldmedali spordipüstoli ja hõbeda standardpüstoli harjutuses.

Võistkonda kuulusid Viljandi spordikooli õpilane Marja Kirss, Kairi Heinsoo ja Marit Pleiats. Individuaalselt juhtis spordipüstolis põhivõistlust Marit Pleiats, kes lasi isikliku rekordi, saades 289 tabamust (kümnelasulised seeriad 93, 98, 98), kuid finaalis pidi leppima neljanda kohaga.

Kairi Heinsoo sai samas harjutuses tänu 30-aastasele laskmiskogemusele hõbeda. Kuldmedalist jäi teda lahutama vaid üks tabamus. Finaalis arvatakse tabamuseks ainult sisekümned ehk 10,2 on tabamus aga 10,1 on möödalask.

Samal ajal oli ka juunioride meistrivõistlus, millel Marja Kirss sai spordipüstoli harjutuses 30 lasku ringmärki pluss 30 lasku ilmuvasse märki kuldmedali. Ringmärgis lasi ta isikliku rekordi 288 tabamusega (97, 98, 93).

Juunioride standardpüstoli võistluses pälvis Marja Kirss hõbemedali, Mei-Bret Isotamm pronksi ja Laura-Liisa Kolomets neljanda koha.

Täiskasvanute seas sai sportpüstoli harjutuses võistkondlikult esimese koha Viljandi laskurklubi 1676 tabamusega. Teine oli Narva laskespordiklubi 1638 tabamusega ning kolmas Ülenurme ja Tartu koondvõistkond 1573 tabamusega.

Sportpüstolivõistlusel oli individuaalselt esimene Õnne-Liis Viidas Väike-Maarjast 18 tabamusega, teine Kairi Heinsoo 17 tabamusega, kolmas Veera Rumjantseva Narvast 14 tabamusega ja neljas Marit Pleiats 12 tabamusega.

Standartpüstoli võistkondlik esimene oli Narva klubi 1545, teine Viljandi 1518, kolmas Kaitseliidu klubi Mälk 1482 tabamusega ja neljas Viljandi teine võistkond 1474 tabamusega. Viimati nimetatud võistkonda kuulusid Viljandi spordikooli noored Mei-Bret Isotamm, Laura-Liisa Kolomets ja Rosette Liis Uus.

Juunioride arvestuses oli sportpüstoli harjutuses esimene Marja Kirss 557, teine Aleksandra Moissejeva Narvast 550 ja kolmas Alina Kovaliova Kaitseliidu klubist Mälk 548 tabamusega. Viienda koha sai Laura-Liisa Kolomets 524 ja kuuenda Mei-Bret Isotamm 521 tabamusega.

Standardpüstoli harjutuses oli 514 tabamust saanud narvalanna Aleksandra Moissejeva järel teine Marja Kirss 508, kolmas Mei-Bret Isotamm 503 ja neljas Laura-Liisa Kolomets 501 tabamusega.

Kokku osales Eesti meistrivõistlustel 205 sportlast. Viljandi klubi eest võistles 13 laskurit.