Mulgid sõitsid soome-ugri maailmakongressile

Kadri Allikmäe
, reporter
Copy

Täna algab Tartus Eesti Rahva Muuseumis kaheksas soome-ugri rahvaste maailmakongress, mis toimub koroonaviirusest tingitud olukorras hübriidvormis. Mulgid, kel on Abja-Paluoja linnaga sel aastal kanda soome-ugri kultuuripealinna roll, tegid Sakala toimetuse ees Viljandis enne suurüritust mõned tantsud.

Mulgi kultuuri instituudi juhataja Ave Grenberg ütles, et Mulgimaa pole kunagi varem olnud nõnda jõuliselt ja uhkelt pildis kui tänavu, sest Abja-Paluoja on kandnud kogu soome-ugri maailma kultuuripealinna tiitlit. Ja kuigi suur osa kevadisi sündmusi jäi COVID-19 piirangute tõttu ära, siis tänavu on jõutud kududa hõimuvaipa, tehtud koostööd Mulgi ettevõtjatega ning kohalikesse poodidesse tulevad Mulgi toodete riiulid. 26. juunil on Hallistes plaanis Mulgimaa peremäng, juulis Abja suvepäevad kodukohvikute õhtu ning laadaga. Juuli lõpus tuleb Mulgi pruulikojas Mulgi söögi festival ja Karksi mõisapargis ka soome-ugri kultuuripealinna teemaline Mulgi pidu.

Soome-ugri rahvaste maailmakongressil on mulkidel Grenbergi kinnitusel plaanis tervitada hõimurahvaid ja anda Tartu linnale kolmeks päevaks soome-ugri kultuuripealinna sümbol tsirk, mille võtab vastu linnapea Urmas Klaas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles