Viljandimaa mängijad aitasid Balti turniiri pronksi koju tuua

Marek Tiits
, kolumnist
Viljandimaa jalgpallurid tegid Leedus rahvusesinduse eest tegusid. Mari Liis Lillemäe (vasakul) lõi 4:1 võiduga lõppenud mängus Lätiga värava ja Sandra Liir (paremal) sai teist kohtumist järjest täismängu. Teisi Toomsalule (keskel) oli see kohtumine debüüt rahvusnaiskonnas. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Eesti naistekoondise 4:1 võiduga lõppenud Balti turniiri pronksimatšis pühapäeval Leedus sai teist mängu järjest täisminutid kirja Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskonna liige Sandra Liir ning debüüdi rahvusesinduse eest tegi samuti Tulevikku esindav Teisi Toomsalu. Kohtumise neljanda värava lõi Viljandimaalt pärit Mari Liis Lillemäe, kes kuulub praegu Tallinna FC Florasse.

Selle Läti koondisega peetud kohtumise avapoolajal teenis Eesti ohtralt nurgalööke, mille abil õnnestus tekitada ohtlikke olukordi. 13. minutil sai keskkaitsja Berle Brant peaga löögile ja pall lendas üle vastaste väravavahi, kuid viimasel hetkel klaaris Sandra Voitāne olukorra joonelt.

Eesti avas skoori kolm minutit hiljem, kui lätlased eksisid pika palli klaarimisega. Lisette Tammik saatis palli osavalt ühe puutega üle väravavahi. Eduseisu suurendas Eesti 28. minutil, kui Brant lõi järjekordsest nurgalöögist peaga palli värava poole ning see lendas läbi lätlaste jalgade täpselt posti kõrvale.