P, 3.12.2023

Viljandi linna jaanituli jääb sellel aastal ära

Sakala
Facebook
Comments
Viiruse seljatamiseks on ka tänavu mõistlik suuri pidustusi vältida ning veeta jaanipäev väiksemas seltskonnas.
Viiruse seljatamiseks on ka tänavu mõistlik suuri pidustusi vältida ning veeta jaanipäev väiksemas seltskonnas. Foto: Elmo Riig

Viljandi linn otsustas ka sel aastal mitte korraldada traditsioonilist jaanipäevapidu.

Viljandi linnavalitsuse pressiteates on kirjas, et Sakala keskuse juhataja Jaanus Kuke sõnutsi tuleneb see otsus koroonaolukorrast ja sellega seoses kehtestatud piirangutest. "Praeguseks on viirusenäitajad küll langenud, kuid viirus pole kuhugi kadunud. Seetõttu ei soovi me tervise huvides veel nii suureks pidustuseks rahvast kokku kutsuda," ütles Kukk. "Samuti pole koroonapiirangute valguses, kus üle 1000 osalejaga sündmusel tuleb kontrollida inimeste vaktsineerimistõendit või teha neile koroonaproov, jaanitule korraldamine ei jaanipäevale omast peomeeleolu ega kaasnevaid kulusid arvestades otstarbekas."

Sakala keskuse juhataja lisas, et ka sellel aastal on soovitus veeta jaanid väikses seltskonnas. "Soovitame viljandlastel sel aastal veel jaanilaupäev pere ja lähedaste ringis veeta. Ikka selleks, et viirus peagi seljatada ja taas rõõmsatel sündmustel kohtuda," ütles Kukk. "Üks järgmine selline sündmus on kindlasti augustis peetavad Viljandi hansapäevad, mis langevad kokku ka 28. augusti üle-eestilise muinastulede ööga. Viljandi järve kaldal pole veel varem ühiselt ja koordineeritult muinastulede ööd tähistatud, kuid sel aastal on selleks hea võimalus."

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles