Õpetajatega on Triin Amuril oma sõnul vedanud ning ta soovib sama kogemust ka oma õpilastele. «Mind motiveerib väga, kui kohtun oma õpilastega hiljem mõnel kursusel,» nendib ta.
Linnameistrina peab Amur, nagu öeldud, õhutama inimesi asju parandama. Omaenda asjade parandamine on tal üsna igapäevane. Viimati sai kinni nõelutud sukkpükste katkiläinud varbaosa ning kullatehnikas kokku liimitud sõbranna kingitud teekausike. Laual ootavad järge püksid, mida tuleb lühendada, seelik, millele on tarvis panna uus lukk, nahkkindad, mille ta tahab ära värvida, ning rattasõidul viga saanud haori, mis nõuab peenemat näputööd.
«Parandamine ei vähenda eseme väärtust,» rõhutab Amur. «See pole vaesuse tunnus, vaid märk, et hindame ostetud asju ja hoiame keskkonda. Pealgi võib defektist saada efekt.»
Võib jääda mulje, nagu õnnestuksid Triin Amuril kõik ettevõtmised hoogsalt ja takistusteta. Nii see siiski pole. «Kui läksin kunstiakadeemiasse magistriõppesse, oli see keskkond minu jaoks šokk,» tunnistab ta. «Mul puudus ettevalmistus selleks, sest ma polnud moedisainiga kokku puutunud. Tajusin, et minusse ei suhtuta kõige paremini, aga veensin end, et saan sellega hakkama. Läksin aastaks Islandile praktikale ja õppisin selle aja jooksul puuduoleva materjali järele. Nüüd töötan ise kunstiakadeemias. Ja ma ei kandideerinud sellele kohale – polnud ühtegi tööpakkumist. Läksin ise, CV näpus, dekaani jutule.»
Jah, mõnikord tuleb raskeid ja isegi ebameeldivaid asju teha, sest need võivad enesearengule kaasa aidata.
TAUST
- Sündinud 2. mail 1987 Paides.
- Õppinud Laupa põhikoolis, Türi majandusgümnaasiumis, Viljandi kultuuriakadeemias rahvusliku tekstiili erialal ja Eesti kunstiakadeemias moedisaini (magister).
- Vabal ajal harrastab traditsioonilist India templitantsu bharatanatyam’i ning käib tantsuklubides reinlendrit ja valssi tantsimas.
- Elanud viies riigis ning kolinud üle 30 korra.
- Unistab elust maal keset loodust.
Allikas: Triin Amur