Milline on Viljandi parim burger?

Sakala katse tarvis sai enamasti ostetud toidukoha esindusburger, ent kui seda menüüs polnud, siis lihtsalt mõni kopsakam isend. FOTO: Hans Väre

Oma elu seni parima hamburgeri sõin ma ühes Washingtoni Hiinalinna piiril asuvas kiirtoidukohas. Mul pole aimugi, mis oli selle koha nimi, aga ma ei tunne ennast seepärast ka sugugi halvasti, sest kui mu toit valmis oli saanud, kisas teenindaja üle saali: «Hunt!», ehkki olin talle enne selge sõnaga öelnud oma nime Hans. Meie seltskonna liikmete nimedest suutsid teenindajad õigesti kirja panna vaid ühe – Mary (seda on Ameerikas ka raske ära vussida) –, burgereid valmistasid nad samas ideaalselt.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

See maailma kuulsaim tänavatoit on teinud ka Viljandis kiiret võidukäiku. Tsiteerides klassikuid: seda pakkuvaid kohti on lisandunud viimastel aastatel suurel kiirusel ja hulgakaupa. Mõni kiirtoidurestoran on muidugi üsna kärmelt uksed sulgenud, kuid saia vahele pandud pihvi pakkujaid leidub meil praegu ilmselt rohkem kui kunagi varem. Küllap aitab sellele kaasa koroonaaeg, sest burger on üks neid toite, mida ollakse harjunud kaasa ostma ja mida saab ka tänaval süüa.

12.05.2021 14.05.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto