Keldris madistav A-rühm ehk Restoranirahva argipäev

Mees ja tema tööriistad. Koka põhivarustusse kuulub korralik noakomplekt, mida teistega ei jagata. Kui komplekti omanik on selline mehemürakas nagu Gilbert Jones, siis ega vist julgekski küsida. FOTO: Marko Saarm

Kokkamine on kodugurmaanile loominguline ja lõõgastav tegevus: paned aga mõnusa muusika käima, valad pokaalikese veini ja hakid vabalt valitud tempos köögivilju. Professionaalses söögikohas võib niisugusest idüllist vaid unistada. Kaksteist tundi jalgel, ilma et leiaks mahti tualettigi minna, on reaalsus, mida on omal nahal kogenud iga päris kokk. Et aimu saada, kuidas üks praad kuumalt pliidiraualt valge linaga kaetud restoranilauale jõuab, sukeldus Sakala keldrisse.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Jah, te lugesite õigesti. Viljandi Park Hotelli juures tegutseva Ormissoni restorani köök asub hoone keldrikorrusel ning selle tunneb juba koridori kaugemast otsast ära näkku paiskuva kuuma õhu, silmipimestava roostevaba terase helgi ning mõistagi suu vett jooksma panevate toidulõhnade järgi. Et olen palunud võimalust söögitegemisel käed külge panna, saan põlle ette ja mind suunatakse kraanikausi juurde käsi pesema.

07.05.2021 11.05.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto