President tunnustab kolme Viljandimaa tublit inimest

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Eve Rohtla

FOTO: Elmo Riig / Sakala

President Toomas Hendrik Ilves annab Eesti Vabariigi 94. aastapäeva eel Eestile osutatud teenete tunnustamiseks riikliku autasu 99 inimesele, kelle seas on Viljandimaalt Enno Liiber, Eve Rohtla ja Jaak Sulg.

Aktsiaseltsi Viljandi Metall juht Jaak Sulg

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Kauaaegne päästja Enno Liiber

FOTO: PEETER KÜMMEL/SAKALA


Iseseisvuspäeva eel tänab ja tunnustab meie riik teenetemärkidega inimesi, kelle pühendumus eri elualadel on olnud paljudele teistele julgustuseks ja innustuseks, kirjutas riigipea otsuse eessõnas.

President Ilvese sõnul näitab riik selle tunnustuse kaudu nii oma rahvale kui välisilmale, millised on Eesti väärtushinnangud ja vaim; millised teod on talle olulised.

«Riigipeana lähtun sellest, et Eesti Vabariigi teenetemärk on Eesti Vabariigi kõrgeim tänu ja tunnustus inimesele, nii Eesti kui mõne teise riigi kodanikule, kelle töö ja tegevus on aidanud Eestit muuta paremaks, turvalisemaks ja rikkamaks, ning mõnigi kord on autasu saaja ilmutanud isiklikku vaprust. Ta on teinud enamat, kui tööülesanne otseselt ette näeb,» ütles president Ilves. «Teenetemärkide saajad ei ole palju, see peaks tõstma neist igaühe väärtust ja kaalu.»

Eesti Punase Risti teenetemärgi saab üle 40 aasta päästealal tegutsenud Enno Liiber Viljandimaalt.

Kauaaegsele maakonnalehe «Sakala» peatoimetajale Eve Rohtlale annab president riikliku teenetemärgi ajakirjandusliku töö eest, sama tunnustuse pälvib aktsiaseltsi Viljandi Metall üks juhte Jaak Sulg kui ettevõtja, kelle tegevus on aidanud kaasa piirkonna arengule.

President Ilves annab teenetemärgid kätte 23. veebruaril Tartu ülikooli aulas.
 

Tagasi üles