PÄEVAINTERVJUU ⟩ Väärikad kuulavad videoloenguid ning saavad lohutuskingiks ristsõnu

33 õnnelikku saavad Piret Ausilt kingiks ristsõna. Pildil valmistabki ta väärikate nõukoja juhi Maia Niiduga (paremal) ajakirju laialisaatmiseks ette. FOTO: Erakogu

Tartu ülikooli väärikate ülikooli Viljandi programmijuht Piret Aus kohtus suurema hulga programmi tudengitega korraga viimati möödunud sügisel. Edasi on tulnud õppuritel teadmiseteri koguda väiksemates rühmades või veebi vahendusel. Jõudumööda on Aus väärikatele helistanud või neid vaatamas käinud, kuid nüüd plaanib ta fortuuna väljavalituile koduuksele ajuragistamist viia.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Piret Aus, keriks alustuseks ajaratast tagasi. Rääkige, millega tegelesid väärikad enne pandeemia saabumist!

Oi, väärikate ülikoolil läks väga kenasti. Auditoorsed loengud olid kord kuus teisipäeviti. Olime juba Sakala keskusesse kolinud, sest kultuuriakadeemia kolm ruumi jäid väikeseks ja pidime eri ruumide vahel videosilda ehitama. Tippaegadel on meil üle 200 inimese loengus osalenud.

Lõppevaks, eriliseks õppeaastaks registreerus 172 õppurit. Oli ootus, et sügisel lähevad loengud käima. Saime isegi korra auditooriumis kokku, aga seda väiksemates rühmades. Vaatasime avaaktust videoloenguna. Paljudel pole ju kodus arvutit, piisavalt võimekat internetiühendust või ei osata kõiki neid zuume, duudleid ja muudleid käima panna ning see oli tore alternatiiv suurtele loengutele.

07.04.2021 09.04.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto