Kristo Voika: hooaeg oli mulle isegi pisut üllatav

Eesti koondislasest Kristo Voika hooaeg Soome meistriliigas lõppes veerandfinaaliseerias. Pärast väikest puhkust alustab liiga üks parimaid snaipereid taas treenimist koondismängudeks. Foto: Tairo Lutter

Hooaja edenedes muutuvad mängud tähtsamaks ja tasavägisemaks – seda nentisid eelmisel nädalal peaaegu kõik välismaal leiba teenivad Eesti käsipallurid. Eestlaste osalusel peetud 15 kohtumisest koguni kümme lõppes ühe võistkonna ühe- või kaheväravalise paremusega. Eestlased viskasid seitsme päevaga 69 väravat.

Soomes lõppes Eesti pallurite hooaeg sel korral varakult. Eelmisel nädalal jäid meistrisarja veerandfinaalseerias kaotajaks mõlemad Viljandist pärit mängijad Kristo Voika (pildil) ja Ott Varik. Poolfinaali edenes siiski Helsingi Dicken, kus tegutseb abi­treenerina Valdar Noodla. Dicken alistas kindlalt Voika koduklubi Helsingi IFK, olles parem 36:14 (18:4), 34:22 (18:16).

HIFK-i kaotuse üheks põhjuseks võib pidada seda, et meeskonna parim snaiper, tänavu Soomes 107 väravat visanud Kristo Voika loobus veerandfinaalides osalemisest.