P, 26.03.2023

Maa-alune muuseum valmib väga tavatutes tingimustes

Margus Haav
, reporter
Maa-alune muuseum valmib väga tavatutes tingimustes
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ennukse punker on killuke meie ajaloost. Taastamise järel loodab vald sellest ainulaadset ja väga populaarset turismiobjekt. Silindia objektijuht Margus Pedaku (paremal) kinnitusel sujub ehitus plaanipäraselt.
Ennukse punker on killuke meie ajaloost. Taastamise järel loodab vald sellest ainulaadset ja väga populaarset turismiobjekt. Silindia objektijuht Margus Pedaku (paremal) kinnitusel sujub ehitus plaanipäraselt. Foto: Elmo Riig

Üle Eesti areneb parasjagu palju ehitusprojekte, kuid küllap on Holstre ja Mustla vahel paiknev Ennukse ainus koht, kus käib teise maailmasõja aegse metsavennapunkri taastamine.

Lisaks objekti ainulaadsusele on tavatu see, kuidas ehitusfirma jalgsigi raskesti ligipääsetavas paigas keset põlismetsi toimetama peab. Ehitusmaterjale ja masinaid sai kohale toimetada ainult vastutuleliku maaomaniku rajatud ajutist teed ning külmunud pinnast kasutades. Ehitusmeestele on seltsiks hiljuti saabunud sookurgede huiked ja valvekaamerad on pildile püüdnud öisel ajal objektil ringi luusinud hundi.

Märksõnad
Tagasi üles