Ümber Viljandi järve jooksule on end kirja pannud juba 846 osalejat

Sakala
Copy
Möödunud aasta augustis joosti ümber Viljandi järve 91. korda.
Möödunud aasta augustis joosti ümber Viljandi järve 91. korda. Foto: Elmo Riig

Tänavusele ümber Viljandi järve jooksule lunastas esimeses registreerimisvoorus stardikoha ligi 850 jooksjat ja kepikõndijat. Korraldajad loodavad stardi anda 1. mail, kuid valmis ollakse ka võimaluseks, et võistelda saab taas 1. augustil.

"Olukorda arvestades on esimese registreerimisvooru tulemus korraldajate hinnangul päris hea," leidis ümber Viljandi järve jooksu korraldustoimkonna juht Mati Jürisson.

Korraldajate suur soov on teha jooks 1. mail, kuid kuupäevast olulisemaks peavad nad seda, et kõik osalejad saaks korraga rajale lähetada. "Seetõttu oleme valmis nihutama jooksu kuupäeva vajadusel 1. augustile," selgitas Mati Jürisson. "Praegu aga loodame, et saame jooksu korraldada 1. mail."

Eelmisel aastal tuli koroonaviiruse leviku tõkestamiseks piirata võistlusele registreerujate hulka ning 1. augustil tuli anda osalejatele kaks starti, et kõik soovijad rajale pääseksid. Sootuks tuli ära jätta lastejooksud, mida seekord taas korraldada loodetakse.

Tänavu algas jooksule registreerumine tavapärasest ligi kuu aega hiljem ehk jaanuari teises pooles ning vähem kui poolteise kuuga pani end kirja 846 osalejat. Registreerumine jätkub ning 31. märtsini kestab teine voor, mil stardinumbri saab lunastada vanusest olenevalt kas 15 või 20 euro eest.

Esimest korda jooksu ajaloos on osalejatel tänavu võimalik endale soetada jooksu meenesärk. 18 eurot maksva T-särgi ostmise võimalus avaneb neile, kes registreerivad end jooksule hiljemalt 10. märtsil. Särgi saab kätte enne jooksu koos stardimaterjalidega.

Teist aastat ei eristata ümber Viljandi järve jooksul jooksjaid ja kepikõndijad. Kõigile osalejatele antakse start koos ning kõik lõpetajad saavad koha protokollis kui ümber Viljandi järve jooksu lõpetajad.

Suurjooks ümber Viljandi järve on Eesti pikima traditsiooniga järjepidevalt peetav rahvaspordivõistlus. 1. mail kell 12 startivast jooksust võtab osa ligi 4000 inimest. Raja valik on vaba, ainus nõue on, et jooksja peab distantsil läbima Orika ja Kösti silla. Jooksu pikkus on ligi 12 kilomeetrit.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles