Maakonna haridustöötajad ootavad pikisilmi kaitset pakkuvat süsti

Esmaspäeval algas Eestis haridustöötajate vaktsineerimine. FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Esmaspäeval algas Eestis haridustöötajate vaktsineerimine Oxfordi ülikoolis väljatöötatud AstraZeneca vaktsiiniga ja kuigi see on tekitanud mõnel pool kahtlevat seisukohta, tundub, et Viljandimaa koolide personal on suuremas osas valmis süstima minema.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Mina loomulikult vaktsineerin!» sõnas Viljandimaa haridustöötajate liidu juhatuse esimees Rita Kadaja. Ta rääkis, et õpetajad tahavad koolis tööd teha, aga paljud neist kuuluvad ea tõttu ka riskirühma. Niipalju kui Jakobsoni koolis töötav Kadaja on kuulnud, tahavad siit kandi õpetajad vaktsineerida. «Tegelikult küsiti minu käest juba ammu, millal käsivarre paljaks käärime.»

Nimekirjad on antud

Haridustöötajad said oma vaktsiinisoovist teada anda eelmisel nädalal ja selleks ei olnud liiga kaua aega. «Esmaspäevast neljapäevani. Siis pidi otsus tehtud olema,» lausus Kitzbergi gümnaasiumi direktor Jaak Israel. Tema tähelepanekut mööda oli alguses kõhklust tunda, aga see hajus info jagamisel ja tugev kolmveerand kooli personalist on otsustanud end vaktsineerida lasta. Need, kes veel kahtlevad, saavad hiljem otsust muuta.

13.02.2021 17.02.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto