K, 8.02.2023

Eesti presidendid muretsesid Abja-Paluojal hõimurahvaste pärast

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Eesti presidendid muretsesid Abja-Paluojal hõimurahvaste pärast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 8
Soome-ugrilaste sümboliks on tsirk ehk lind, kelle munast koorus maailm. Soome-ugri kultuuri hoidmine on aga keeruline, sest Venemaal ei hinnata põlisrahvaste tegemisi nii nagu Eestis, Soomes või Ungaris.
Soome-ugrilaste sümboliks on tsirk ehk lind, kelle munast koorus maailm. Soome-ugri kultuuri hoidmine on aga keeruline, sest Venemaal ei hinnata põlisrahvaste tegemisi nii nagu Eestis, Soomes või Ungaris. Foto: Marko Saarm

Abja-Paluoja soome-ugri 2021. aasta kultuuripealinnaks kuulutamise peol tuletasid nii president Kersti Kaljulaid kui tema eelkäija Toomas Hendrik Ilves oma kõnedes meelde, et sugugi mitte kõikidel hõimurahvastel pole võimalik oma keelt ja kultuuri arendada sedavõrd vabalt kui eestlastel.

"Kõigil pole nii hästi läinud kui meil," nentis pealinnaks saamise pidustustel sõna võtnud Mulgimaa mees, president Toomas Hendrik Ilves. Ta tuletas meelde, et 26 soome-ugri rahvuse seast on oma riigi saanud vaid eestlased, soomlased ja ungarlased. Et ka eestlased on pidanud nõukogudeaegsed vintsutused üle elama, siis oskavad eestlased Ilvese hinnangul suurtest rahvastest palju paremini aru saada, kui tähtis on emakeel ning oma kommete ja kultuuri hoidmine.

Märksõnad
Tagasi üles