T, 6.06.2023

Sakala ringkonna juht on Eesti aasta naiskodukaitsja

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Facebook Twitter
Comments
Naiskodukaitse Sakala ringkonna esinaine Jane Koitlepp on öelnud, et panustab rõõmuga Eesti riigi arendamisse.
Naiskodukaitse Sakala ringkonna esinaine Jane Koitlepp on öelnud, et panustab rõõmuga Eesti riigi arendamisse. Foto: Elmo Riig

2020. aasta naiskodukaitsjaks valiti Sakala ringkonna juht Jane Koitlepp, kes hindajate meelest on erakordselt süsteemne ja põhjalik juht ning suudab eesmärgile suunatult tegutsema panna ka teised naiskodukaitse liikmed.

Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi ja Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming andsid laupäeval Tallinnas võitjatele üle rändauhinna, milleks on pronksist naiskodukaitsja kuju.

2020. aasta naiskodukaitsja on Jane Koitlepp Naiskodukaitse Sakala ringkonnast. Ta on ringkonna esinaine, pühendunud naiskodukaitsja, kes valijate hinnangul leiab pere kõrvalt väga arvukaid tunde organisatsiooni arendamiseks.

Ta on lõpetanud nooremallohvitseri kursuse ja talle on omistatud nooremseersandi auaste. Koitlepp on staabiassistent, esmaabi ja ohutushoiu instruktor ning tegus avalike suhete korraldaja.

"Jane kireks on "Ole valmis!" mobiilirakenduse tutvustamine ning seeläbi on ta aidanud harida elanikkonda ohutuse ja turvalisuse teemadel," seisab Kaitseliidu läkitatud pressiteates. "Tema südameasjaks organisatsioonis on koostöö kodutütardega, uute liikmete värbamine ning juhtide- ja instruktorite koolitamine."

Koitleppa iseloomustatakse kui on erakordselt süsteemset ja põhjalikku juhti, kes suudab eesmärgipäraselt tegutsema panna ka teised liikmed.

Aasta kaitseliitlaseks valiti Valga maleva Helme üksikkompanii jaoülem Anti Altement.

Aasta naiskodukaitsjat ja kaitseliitlast valiti 11. korda. Kokku oli aasta naiskodukaitsja nominente 15 ning aasta kaitseliitlase nominente samuti 15.

Konkursi eesmärk on vabatahtlikul initsiatiivil põhineva organisatsiooni arendamise olulisuse esiletõstmine. Kõik konkursil osalevad kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad on olnud Kaitseliidu vabatahtlikud liikmed vähemalt kolm aastat.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles