Tulevik pakkus Levadiale lahingu, kuid jäi kaotajaks

Üllar Priks
Viljandi Tuleviku meeskond jäi eile tempokas ja jõulises treeningmängus tiitlinõudlejale Tallinna FCI Levadiale 1:3 alla. Tuleviku eest lõi värava Kanada ääreründaja Carson Dormond. Foto pärineb Tuleviku Tallinnas peetud neljapäevasest treeninglaagrist, kus meeskond keskendus rünnakutele ning standardolukordade lahendamisele. Foto: Kaspar Kast

Jalgpalli Premium-liiga hooaega ettevalmistav taliturniir on jõudmas lõpusirgele. Treeningkohtumiste sarja neljandas matšis läks Viljandi Tulevik vastamisi end jõuliselt täiendanud tiitlinõudleja Tallinna FCI Levadiaga. Tempokas ja ründavas, mõlemapoolsete skooritegemise võimalustega mängus asus Levadia avapoolajal juhtima. Tulevik viigistas teise poolaja avaminuteil, ent kaotas teisel poolajal pealinna klubile siiski 1:3.

Nagu võib lugeda Tuleviku klubi kodulehelt, algas kohtumine ootuspäraselt Levadia survega, ent Tulevik püsis kenasti mängus ja hoidis kaitses asjad korras. Esimene viljandlaste eksimus kaitseliinis tuli 18. minutil ning Levadia karistus värava kujul oli kärme tulema. Äärel tegi valearvestuse Martin Allik: lasi Ernest Agyiri endast mööda, nii et too pääses värava ette tsenderdama. Seal oli jaol Zakaria Beglarišvili, kes kaitsjate vahelt palli väravasse lükkas.

Avapoolaja lõpuni Tuleviku värava all rohkem olulisi sündmusi ei toimunud. Marten Ritson oli paaril korral ülesannete kõrgusel ning tõrjus ja püüdis tallinlaste pealelöögid kindlalt.

Teise poolaja avaminutitel murdis end Levadia kaitseliinist läbi Kristjan Kask. Ta purjetas palliga trahvikastis otsajoone lähistele, kust sai kukkumise pealt anda söödu karistusala rünnanud Carson Dormondile. Too pani palli võrku ning ehkki mehed rohelises kohtunike suunas maruliselt protestisid, viidates, et pall oli enne Kase söötu otsajoone ületanud, nägid kohtunikud asja teisiti ning värav jäi jõusse. 1:1.

Järgmise pooltunni jooksul oli taas rohkem üritav pool kohati üpris närviliseks muutunud Levadia ning lõpuks suutiski ta juhtohjad enda kätte tagasi haarata. 68. minutil harutati Tuleviku kaitseliin lahti ning värava ees Levadia ründajat Robert Kirssi takistada üritanud Daniil Petrunini õnnetust puutest lendas pall Tuleviku väravasse. Neli minutit hiljem suurendas Levadia eduseisu juba kaheväravaliseks, kui Robert Kirss sai Igor Žurahhovskõi söödu järel palli lähilöögist segamatult võrku saata pärast Tuleviku ebaõnnestunud palliklaarimise katset karistusalas. 1:3.

76. minutil külvas Tulevik minuti jooksul kahel korral ohtu Levadia värava ees. Esmalt sundis Herol Riiberg Levadia kollkiipri reaktsioonitõrjele, kui karistusala nurgast teenitud karistuslöögist otse peale lõi. Järgnenud nurgalöögi järel pääses Tomi Fagbongbe peaga löögile, ent saatis palli üle Levadia värava põiklati.

Kümmekond minutit enne lõppu sai oma teise kollase hoiatuskaardi ning pidi seega kokkuvõttes teenitud punase kaardiga väljakult lahkuma Atanda Ogungbe, mistõttu tuli Tulevikul teist mängu järjest lõpetada kohtumine arvulises vähemuses. Järgnenud Levadia marusurves Tuleviku väravale näitas hiilgavat mängu teisel poolajal Marten Ritsoni välja vahetanud noor väravavaht Karl Erik Jürisson, kes tegi ridamisi tippklassist tõrjeid.

Hoolimata vähemusse jäämisest ei jätnud Tulevik rünnakuid üles võtmata. Kui enamik neist löödi keskväljal tagasi, siis kohtumise eelviimasel minutil pääsesid rünnakule Tomi Fagbongbe ja Carson Dormond. Levadia väravavahi Artur Kotenkoga silmitsi pääsenud Dormond kiirustas aga pisut pealelöögiga ning Kotenko päästis Levadia eduseisu vähenemisest jalatõrjega.

Tulevik on neljast taliturniiri kohtumisest teeninud kaks võitu ja kaks kaotust. Eeloleval laupäeval kell 14 läheb ta Tallinnas jalgpalli liidu sisehallis vastamisi Läänemaa jalgpalliklubiga – samaks päevaks planeeritud A-turniiritaseme kohtumine Paide Linnameeskonnaga jäeti Järvamaa esindusmeeskonnas pahandust külvanud koroonakoldega ära. Ettevalmistusperioodi peaks lõpetama treeningmäng vabariigi aastapäeval, ent selle kohta saame täpsemat infot anda siis, kui kohtumine on kokku lepitud.