Skip to footer
Saada vihje

Linnavalitsusest kaob üks amet ja asutakse inseneri otsima

Struktuuri ümberkorraldused Viljandi linnavalitsuses hajutavad majandusameti tööülesanded haldus- ja arhitektuuriameti vahel laiali.

1. aprillist ei ole Viljandi linnavalitsuses enam majandusametit ning selle ülesanded jagatakse haldus- ja arhitektuuriameti vahel. Selle alluvusse kuuluva Viljandi Linnahoolduse juhatajana jätkab aga senine juhiabi-kvaliteedijuht Koidu Ilisson. Lisaks täpsustatakse ja muudetakse mitme ametikoha tööülesandeid.

Ümberkorralduste peamine eesmärk on Viljandi abilinnapea Kalvi Märtini sõnutsi ametite töö mõistlikum korraldamine, tööülesannete selgem ja efektiivsem ümberjagamine ning töötajate võimekuse parem kasutamine.

Segadus kolme ametiga

"Eelnevate struktuurimuudatuste käigus on linnas välja kujunenud olukord, kus kaks arhitektuuri- ja kaks majandusameti töötajat asendavad teineteist puhkuste ja näiteks haiguste ajal," rääkis Kalvi Märtin. "See on teab millal niimoodi välja kujunenud, aga kui üks amet peab aeg-ajalt tegelema ka teise ameti ülesannetega, siis see tekitab vastutuse hajumist, segadust ning on praktikas linnale põhjustanud probleeme."

Segadust on tekitanud ka eri ametite ülesannete kattuvus või ebaloogilised kuuluvused. Kalvi Märtin tõi näiteks, et projekteerimine on majandusameti ülesanne, aga sellekohane erialane teadmine on pigem arhitektuuriametil. Samas ehituslubasid väljastavad mõlemad ning mõlemad tegelevad ka ehitisregistri toimingutega.

Ametite ülesanded jaotuvad 1. aprillist ümber nii, et projekteerimine läheb arhitektuuriameti alla, linna esindamine ehitustöödes jääks aga haldusameti korraldada. Linnavaraga seonduvad tegevused jaotatakse mõlema ameti vahel.

"Kavandatav muudatus puudutaks eeskätt kolme töökohta: majandusameti juhataja, ehituse peaspetsialist ja linnavara spetsialist," selgitas Kalvi Märtin. "Nende asemele tekitame haldusametisse teenistuse juhi ning arhitektuuriametisse ehitusspetsialisti ja projektide spetsialisti ametikoha."

Lisaks sellele vaadatakse üle mitme töökoha ametikirjeldus, et neid efektiivsemaks muuta. Suuremat koondamiste lainet linnavalitsuses ei tule, ainsana koondatakse senine linnavara spetsialist Ilme Kurro, kellele linnal ei ole enam asenduseks sobivat ja kvalifikatsioonile vastavat töökohta pakkuda.

Abilinnapea avaldas lootust, et muudatusega linnavalitsuse struktuuris kaob segane olukord, kus samasugused ülesanded on jagunenud kahe ameti vahel. "Haldusametisse hakkame kohe otsima inseneripädevusega projektijuhti-teenistuse juhatajat," rääkis Märtin. "Sellise kompetentsiga inimest on meil hädasti vaja ning see aitab tõhustada näiteks ka järelevalvet ehitustööde üle."

Sellega vabaneb ka praegu arhitektuuriameti alla kuuluv ehitusinspektor ülesannete delegeerimise õigusega osaliselt rutiinsetest ja insenerioskusi mittevajavatest, ent väga ajamahukatest ehitisregistri toimingutest. "Vabanevat insenertehnilist ressurssi on võimalik kasutada palju paremini ja mõtestatumalt," leidis Märtin.

Ümberkorraldused arhitektuuri-, majandus- ja kinnisvara haldusameti teenistuskohtade koosseisus ei too abilinnapea Kalvi Märtini sõnutsi linnale kaasa lisakulusid ja samuti ei kaasne palgakulu suurenemist.

Linnahooldust asus juhtima Koidu Ilisson

Et Viljandi Linnahoolduse senine juhataja Sulev Kannimäe nimetati riigikogu liikmeks ning ta otsustas koha vastu võtta, jäi juhataja ametikoht vabaks. Linnavalitsus otsustas sellele kohale ilma konkurssi korraldamata määrata senise juhiabi-kvaliteedijuhi Koidu Ilissoni.

Viljandi linna personalispetsialist Terje Metsanurm selgitas Sakalale, et linna hallatava asutuse juhi määramine käib kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse ja asutuse põhimääruse alusel. "Nende kohaselt ei ole konkursi kohustust, vaid mõlemad sätestavad, et asutuse juhi kinnitab Viljandi linnavalitsus," ütles Metsanurm.

Kui asutuse juht lahkub, on tema sõnutsi kaalumise koht, kas korraldada konkurss või otsustab linnavalitsus konkreetse isiku ametikohale kinnitada. "Sel korral otsustati edutada senist juhiabi-kvaliteedijuhti asutuse juhi ametikohale," lausus Metsanurm.

Kalvi Märtin lisas selgituseks, et linn ei näinud mingit vajadust konkurssi korraldada, sest Koidu Ilisson on oma tööga väga hästi hakkama saanud, tunneb Linnahoolduse tööd ja personali hästi ning asutus saab häirimatult oma igapäevast tegevust jätkata.

"Koidu Ilisson kandideeris omal ajal koos Sulev Kannimäega juhataja ametikohale ning jäi napilt nii-öelda teiseks," märkis Märtin. "Konkursi korraldamine, uue juhi leidmine, tema tööga kurssi viimine – see kõik nõuab aega ning alati on ka võimalik, et uus juht ei sobi siiski oma kohale ja kogu protsessiga tuleb otsast alustada. Kui nüüd aknast välja vaadata, siis mulle tundub, et praegu ei oleks küll hea mõte Linnahoolduse tööd kuidagi häirima hakata. Mul on väga hea meel, et Koidu nõustus juhatajaks hakkama."

Koidu Ilisson ütles, et otsus juhataja koht vastu võtta ei tulnud päris kohapeal, päevakese võttis ta mõtlemiseks aega, aga seejärel oli otsus kindel. "Et me Sulev Kannimäega oleme seda vankrit siin koos vedanud, siis tunnen seda tööd piisavalt hästi. Sealt tuli julgus pakkumine vastu võtta. Lisaks on mul väga hea ja toetav meeskond selja taga," rääkis ta.

Ühtegi lahendamata murekohta Ilisson välja tuua ei osanud. "Pean teid kurvastama – siin on kõik asjad nii hästi juba ära korraldatud, et murekohti ei ole üldse. Ainult suured plaanid ja neid hakkame tasapisi ellu viima."

Ühe näitena neist plaanidest tõi Koidu Ilisson välja Viljandi järve ümbruse ilusaks tegemise. "See peab kindlasti olema üks paik, kus inimestel on mõnus ja hea olla," sõnas ta.

Koidu Ilissoni senine ametikoht likvideeritakse ning edaspidi on Linnahooldusel juhataja, haldusjuht, töödejuhataja, kalmistute haldur ja 14 linnahooldajat.

Kommentaarid
Tagasi üles