E, 11.12.2023

Linnavalitsusest kaob üks amet ja asutakse inseneri otsima

Triin Loide
, Sakala arvamustoimetaja
Copy
Struktuuri ümberkorraldused Viljandi linnavalitsuses hajutavad majandusameti tööülesanded haldus- ja arhitektuuriameti vahel laiali.
Struktuuri ümberkorraldused Viljandi linnavalitsuses hajutavad majandusameti tööülesanded haldus- ja arhitektuuriameti vahel laiali. Foto: Elmo Riig

1. aprillist ei ole Viljandi linnavalitsuses enam majandusametit ning selle ülesanded jagatakse haldus- ja arhitektuuriameti vahel. Selle alluvusse kuuluva Viljandi Linnahoolduse juhatajana jätkab aga senine juhiabi-kvaliteedijuht Koidu Ilisson. Lisaks täpsustatakse ja muudetakse mitme ametikoha tööülesandeid.

Ümberkorralduste peamine eesmärk on Viljandi abilinnapea Kalvi Märtini sõnutsi ametite töö mõistlikum korraldamine, tööülesannete selgem ja efektiivsem ümberjagamine ning töötajate võimekuse parem kasutamine.

Segadus kolme ametiga

"Eelnevate struktuurimuudatuste käigus on linnas välja kujunenud olukord, kus kaks arhitektuuri- ja kaks majandusameti töötajat asendavad teineteist puhkuste ja näiteks haiguste ajal," rääkis Kalvi Märtin. "See on teab millal niimoodi välja kujunenud, aga kui üks amet peab aeg-ajalt tegelema ka teise ameti ülesannetega, siis see tekitab vastutuse hajumist, segadust ning on praktikas linnale põhjustanud probleeme."

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles