Paber: Karksi-Nuia püüdleb kord aastas koolimoe keskuseks

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

6. veebruaril asuvad Karksi valla kultuurikeskuses neljandat korda võistlema noored moeloojad, tutvustades omaloodud rõivakollektsioone.


Võistluse peakorraldaja Eneli Põder väitis, et ettevõtmise maine on hea ja seda oodatakse. «Meile on tunnustuseks, et võistlus on arvatud maakonna suurürituste loetellu,» sõnas ta.


Eelmisel aastal võttis võistlusest osa 19 autorit ja 119 modelli. Karksi valla noorte kõrval astusid üles Mõisaküla, Abja ja Viljandi algajad rõivakunstnikud. Ligi kolm tundi kestnud etendust vaatas kolmsada inimest.


Rõõmu jagub kõigile


«Nähes nii suurt huvi, tuli kerge hirm, kas suudame asja välja vedada,» tunnistas peakorraldaja. Toona kaaluti võimalust võtta kasutusele eelvoorud, kuid sellest mõttest loobuti, sest esinemisrõõmu taheti pakkuda kõigile soovijaile.


Mullu jagati võistlejad esimest korda kolme vanuseastmesse. Kõige arvukamalt olid esindatud algklassid.


Eneli Põdra sõnul tegid suure suunava eeltöö ära kohaliku gümnaasiumi õpetajad ja väiksemaid lapsi aitasid palju vanemad. Põder ei kartnud, et võistlus täiskasvanute omavaheliseks mõõduvõtmiseks kujuneb. «On mõistetav, et tehnilise teostuse juures võib neil vilunud abikätt vaja minna,» leidis ta.


Praeguseks on ennast kirja pannud kümmekond gruppi, kuid et osalemissoovist saab teada anda 26. jaanuarini, lisandub moekavasid tõenäoliselt veelgi.


Korraldajad lubavad mitut uuendust. Esimest korda kogutakse kõik osalejad nädal varem koolitusele, millel moestuudio Face juhataja Hurma Kinnas annab näpunäiteid heaks esinemiseks. Võistlusõhtul ootab aga pealtvaatajaid üllatus kaugematelt külalistelt.


Peakorraldaja sõnul võib ettevõtmise populaarsus peituda selles, et ei koostata pelgalt pingerida, vaid pakutakse loovat eneseväljendust ja noortepärast meelelahutust.


Isikupärased kavad


Ehkki on kõlanud hääli, et võistelda võiksid üksnes vanemad koolinoored, pole pea­korraldaja sellega päri. «Lastelt on tulnud väga häid ja konkurentsivõimelisi moekavasid,» sõnas ta.


Mullu pakkus kõneainet ka mõne vanema astme õpilase moekava väljakutsuvus, kuid  korraldajatele etteheiteid ei tehtud.


«Noored tunnetasid oma piire hästi ka ilma ettekirjutusteta ning midagi kohatut seal küll polnud,» kinnitas Eneli Põder. Ta lisas, et kui maailma nimekad moeloojad oleks pikalt arutlenud hea ja halva maitse üle, oleks see kunstiliik jäänud sündimata.


Karksi-Nuias hakkab žürii hindama kava loovust ja ideed, teostust, kollektsiooni terviklikkust ning lavastust ja esitlust. Võistluse kohta saab täpsemat infot kodulehelt www.noorteks.karksi.ee.


Tagasi üles