E, 28.11.2022

Kampaania ⟩ Varjupaikades ootab kodu rohkem kui 300 kassi

Alice Lokk
, reporter
Varjupaikades ootab kodu rohkem kui 300 kassi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Varjupaigas elavad kassid loodavad veebruaris leida sõbraliku kodu.
Varjupaigas elavad kassid loodavad veebruaris leida sõbraliku kodu. Foto: Elmo Riig

Varjupaikade mittetulundusühingu varjupaigad üle Eesti tähistavad sõbrakuud kampaaniaga "Sõpra tunned sabast!", mis kutsub võtma varjupaigast kassi või tulema kassidele püsitoetajaks.

Ühingu edastatud pressiteates on kirjas, et kampaania juhib tähelepanu uut kodu ootavale 300 kassile, kellest mõned on pidanud varjupaigas veetma enam kui kaks aastat.

"Traditsiooniliselt kutsume sõbrakuul inimesi, kes otsivad enda ellu karvast sõpra, valima ta varjupaigast," ütles ühingu üldjuht Triinu Priks. "Inimestele, kel ei ole aga võimalik kassi võtta, pakume võimalust tulla püsiannetajaks, et meie juures viibivad kassid jõuaksid oma õige peremehe ära oodata," ütles ta ning lisas, et toetus aitab hoida kasside kõhu täis, tasuda raviarveid ning kanda nende igapäevaste vajaduste eest hoolt.

Eelmisel aastal saatis Varjupaikade MTÜ sõbrakuul koju 94, 2019. aastal 69 ja 2018. aastal 87 kassi, kuid siis osales kampaanias ka Rakvere varjupaik, mida ühing mullu maist enam ei pea. Praegu ootab ühingu kuues varjupaigas uue kodu leidmist 300 kassi, neist staažikaim on Reena, kes jõudis Valga loomade varjupaika 2018. aasta juulis.

Lähemat tutvust saab loomadega teha varjupaikades kohapeal. Külastusaja kokkuleppimiseks tuleks varjupaigaga varem ühendust võtta.

Kõik varjupaigast loovutatavad loomad on vaktsineeritud, kiibistatud ning kui vanus võimaldab, siis ka steriliseeritud või kastreeritud. Alati enne loovutamist soovib varjupaik veenduda, et lemmiklooma võtmine on uue omaniku läbimõeldud otsus.

Sõbrakuu kampaaniat toetab Dr. Sterni heategevusfond.

Nii kampaania kui ka varjupaikades viibivate kasside kohta saab infot Varjupaikade kodulehel.

Varjupaikade MTÜ on Eesti suurim kodutute loomadega tegelev organisatsioon, kuhu kuuluvad varjupaigad Läänemaal, Pärnus, Tallinnas, Valgas, Viljandis ja Võrus. Oma tegutsemisaja jooksul on selle kaudu uue kodu leidnud rohkem kui 14 000 looma.

Märksõnad
Tagasi üles