Jalgpallurid tulid Türil taas kolmandaks

Viljandi jalgpalliklubi Kotkad meeskond saavutas Türi saalijalgpalli turniiril kolmanda koha. Foto: Erakogu

Eelseisvaks hooajaks valmistuv Viljandi jalgpalliklubi Kotkad esindus tegi möödunud laupäeval kaasa saalijalgpalli turniiril «Türi Ganvix Cup 2009» ning lõpetas nagu mullugi kolmanda kohaga.

Korraldajatelt osavõtukutse saanud kaheksa meeskonda alustasid võistlust kahes alagrupis. Viljandi klubi eestvedaja Kalle Kutsari sõnul olid kohal nii-öelda vanad tuttavad ehk kunagised ja praegused konkurendid suvistest liigahooaegadest, paljud neist nüüdseks tõusnud teise liigasse.

Viljandi meeskond pääses oma alagrupist edasi teisena. Paide FCF-i U-19 meeskona ja SK 10 Premiumi 2:1 alistamise kõrval tuli tal 0:3 alla vanduda viljandlase Viktor Aloneni juhendatavale Türi Ganvixi esimesele esindusele.

Teisest grupist jõudsid poolfinaali Pärnu Kalevi SK ja Pärnu Vapruse II.

Viljandlaste poolfinaalkohtumine turniiri hilisema võitja Pärnu Kaleviga kulges küll tasavägiselt, ent lõppes siiski pärnulaste 5:3 võiduga.

Et turniiri teine poolfinaalmäng jättis esikoha jagamise Pärnu võistkondadele, tuli Viljandi klubil kohamängus taas vastamisi minna turniiri mulluse võitja Ganvixiga.

Viljandlased kallutasid kolmandat kohta selgitava pingelise mängu enda kasuks pärast 1:1 lõppenud normaalaega peanaltiseeriaga, mille nad võitsid 4:3.

Kalle Kutsari ütlemist mööda tõstab võidu väärtust see, et Kotkad pole liigamängudes juba kaks aastat Ganvixilt võitu võtta suutnud.

Turniiri parima mängija tiitli teenis Rauno Mestri, kelle arvele kirjutati kolm vastastele löödud väravat. Samuti tõstis Kalle Kutsar esile Viljandi meeskonna väravavahi Dima Lipetski tööd.