Läti poereis peab venima kümnele päevale või tuleb käia salamisi (5)

Aivar Aotäht
, reporter
Copy
Eesti ja Läti piir
Eesti ja Läti piir Foto: Marko Suurmägi

Kui vanadel headel aegadel sai iga soovija Lätti sõita, et sipsti poes ära käia, siis nüüd tuleb seal kümneks päevaks esmalt pakku jääda. Kes reegleid rikub ja välismaal politseile vahele jääb, peab arvestama ebameeldivustega.

Piiriületamise reeglitega Eesti ja Läti vahel on nagu koroonaviiruse leviku ning eluga ikka – see kõik võib muutuda. Eesti välisministeerium vahendab veebilehel «Reisi targalt» Lätti reisimise tingimusi, rõhutades, et Läti võib neid muuta, kuid ei pruugi teistele riikidele sellest kohe teada anda. Politsei pressiteenistus märgib, et reegleid ja erisusi on palju ning seega tasub enne reisi sel veebilehel nendega tutvuda.

Kui tegu pole just Valga-Valka piirilinna elaniku, Lätis tööl või õppimas käiva inimesega, transiitsõidu või veel mitme erijuhuga, tuleb Lätis jääda kümneks päevaks eneseisolatsiooni. Enne piiriületust peab olema täidetud elektrooniline ankeet ning kaasas kinnitus, et 72 tundi enne piiriületust on tehtud negatiivse tulemuse andnud koroonaproov. Negatiivne tulemus ega arstitõend eneseisolatsioonist ei vabasta.

Tagasi üles