R, 9.12.2022

Viljandi huvikooli juhendaja valiti aasta huvihariduse sõbraks

Margus Haav
, reporter
Viljandi huvikooli juhendaja valiti aasta huvihariduse sõbraks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Peep Tobreluts koos ühendatud ahelreaktsioonimasinatega paari aasta eest Viljandis peetud noore inseneri festivalil.
Peep Tobreluts koos ühendatud ahelreaktsioonimasinatega paari aasta eest Viljandis peetud noore inseneri festivalil. Foto: Elmo Riig

Eesti teadushuvihariduse liit tunnustas kolmandat korda loodus- ja täppisteadustes ning tehnoloogias silma paistnud inimesi ja algatusi. Huvihariduse sõbraks sai Viljandi huvikooli juhendaja ja festivali «Noor insener» eestvedaja Peep Tobreluts.

«Noore inseneri» festival oli esimest korda 2018. aastal Tallinnas ja teist korda 2019. aastal Viljandis, mullune jäi koroonaviiruse tõttu vahele. Tänavu loodetakse festivali pidada mai lõpus Kehras. Tobrelutsul pole midagi selle vastu, et sellest saabki rändav festival.

«Festival võib vabalt mööda Eestit ringi käia, ainult meeskonnas peaks osalema kindlasti keegi, kes on olnud korraldaja ka varem,» rääkis ta. «Minu tublidust festivali suhtes saab vaadata meeskonnatööna. Viljandis näiteks on Mait Sinimaa olnud tubli kaasteeline ja ilma temata poleks ma festivali teinud. Ka olid abiks õpingud Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia kunstide ja tehnoloogia õpetaja magistriõppes. Väga väärt, soovitan!»

Teadushuvihariduse liidu esimees Heilo Altin ütles, et kuigi aasta oli raske, taheti kõigest hoolimata konkurss korraldada, et panna inimestel silm särama ja puna põskedele tuua. «Huviringide juhendajad ja ringide korraldajad vajavad hästi tehtud töö eest avalikku tunnustamist,» nentis ta.

Kuigi koroonaviirus mõjutas haridussfääri tugevasti, ei jäänud Tobrelutsul oma kinnitusel tunnikavasse suuri auke. «Kui esimene laksakas tuli ja lapsed kodusteks pandi, prooviti neile kohe kõike veebi teel pähe kallata,» rääkis ta. «Meie käisime väljas ja võtsime osa mitmest ülelinnalisest ettevõtmisest.»

Tunnustust jagati viies kategoorias. Uus tulija on Tallinnas tegutseva Nutigeeni Teaduskooli juhendaja ning arhitektuuriõppe arendaja Jüri gümnaasiumis Piret ­Anier, aasta täht Tartu loodusmaja ringijuhendaja Gedy Matisen. Väärt praktika auhind läks Väike-Maarja gümnaasiumi Värks­toale ning aasta pärliks sai Pernova loodusmaja ringijuhendaja ja õpetaja Milvi Talts.

Tunnustuse saajatele läkitati aukiri koos preemia ja Roland Landingu loodud metallist roosidega. Tunnustamisega toetatakse inimesi või asutusi, kes on panustanud loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia valdkonna arengu jätkusuutlikku tegevusse. Liit koondab ja arendab loodus-, täppisteaduste ja tehnoloogia valdkonna, sealhulgas infotehnoloogiat, huviharidust ja -tegevust pakkuvaid organisatsioone.

Märksõnad
Tagasi üles