P, 10.12.2023

Ohvri peksmises ja tema peale urineerimises süüdistatav Viljandi ekspoliitik astub jaanuaris kohtu ette

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Copy
Valter Vaha loobus poliitikast samal päeval, kui prokuratuur tühistas tema kriminaalasja lõpetamise oportuniteediga ning sai selgeks, et tal tuleb kohtu ette astuda.
Valter Vaha loobus poliitikast samal päeval, kui prokuratuur tühistas tema kriminaalasja lõpetamise oportuniteediga ning sai selgeks, et tal tuleb kohtu ette astuda. Foto: Elmo Riig

Oktoobris Viljandi volikogu liikme kohalt lahkunud Valter Vaha astub avaliku korra raske rikkumise süüdistusega Tallinnas kohtu ette 11. jaanuari hommikul. Süüdimõistmise korral võib kohus sellise teo eest karistada rahatrahvi või kuni viie aasta pikkuse vangistusega.

Põhja prokuratuuri teatel saadeti kriminaalasi kohtusse üldmenetluses. Valter Vaha süüdistatakse avaliku korra raskes rikkumises, mis on toime pandud vägivallaga. "Süüdistuse järgi peksis Vaha tänavu veebruaris kannatanut ja urineeris tema peale. Et ta pani vägivallateo toime teiste inimeste juuresolekul, ohustas ta seeläbi ka kõrvaliste inimeste turvatunnet ja häiris neid. Seetõttu saadeti kriminaalasi kohtusse avaliku korra raske rikkumise paragrahviga," vahendas prokuratuuri pressiesindaja Marie Aava.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles