K, 4.10.2023

Viljandi pärimusmuusika festival avalikustas esimesed esinejad

Priscilla Õmblus
Facebook
Comments
Viljandi pärimusmuusika festivali publik.
Viljandi pärimusmuusika festivali publik. Foto: Elmo Riig

Täna tehti avalikuks eeloleval suvel korraldatava 28. Viljandi pärimusmuusika festivali esimesed esinejad. 1. detsembrist läheb lahti festivalipasside müük, mille arv on tavapärasest tunduvalt väiksem.

Tulevasuvisel pärimusmuusika festivalil astuvad üles Soome moodsa pärimusmuusika käilakuju Antti Paalanen, suurepärane muusikaline jutuvestja Maria Mazzotta Itaaliast ning mitu põnevat Eesti esinejaid.

Muusik ja helilooja Antti Paalanen loob oma muusikat diatoonilisel akordionil, mis on viimase sajandi üks Soome pärimusmuusika levinumaid instrumente. Paalanen on tuntud oma orgaanilise esitusstiili, uute tehniliste võtete ning ekspressiivsete kõlapiltide poolest, mis aitavad akordioni potentsiaalil paremini esile tulla.

Juba varem välja hõigatud esinejatest, kes pidid tulema 2020. aasta festivalile, on oma tuleku üle kinnitanud Maria Mazzotta Itaaliast. Euroopa maailmamuusika skeene üks hinnatumaid ja hingestatumaid lauljaid esindab Itaalia tantsu tarantella traditsiooni ja esineb Viljandis koos Madagaskari akordionivirtuoosi Bruno Galeonega. 

Eesti talentidest astuvad publiku ette äsja plaadi välja andnud Tintura ja Arno Tamm, Lõõtsavägilased ning Ruhnu saare teemalise kavaga Lee Taul, Sänni Noormets ja Karoliina Kreintaal. 

Programmipealik Tarmo Noormaa sõnul on käimas läbirääkimised paljude esinejatega ning publikule soovitakse pakkuda nelja muusikat täis päeva rohkem kui 60 kontserdiga. Festivali täpne kava avalikustatakse mai alguses.

Et tänavu, kui festival koroona tõttu edasi lükkus, müüsid oma passi korraldajatele tagasi väga vähesed folgilised, tuleb 1. detsembril müüki vaid 200 festivalipassi, 200 noortepassi ja 100 seenioripassi. Kõik need, kes jätsid 2020. aasta festivalipassi tagasi müümata, võivad seda kasutada 2021. aasta festivalil. 

Päevapasse jagub siiski suuremale arvule soovijatele ning ka nende müük läheb lahti teisipäeval, 1. detsembril kell 10.

28. Viljandi pärimusmuusika festival on 22.–25. juulini 2021 ning selle teemaks jääb festivali pealiku Ando Kivibergi sõnul "Kokkumäng", nagu see pidi olema tänavuse festivali puhul. "Teema pole kuidagi oma aktuaalsust kaotanud, sest laulmine ja pillimäng on kui nähtamatu võie, mis aitab inimestel üksteisest väelist tuge saada ja rõõmu leida," sõnas Ando Kiviberg. "Muusikalise kooskõlalisuse kõrval rõhutab teema ka inimlikku üksteisega arvestamist ja vastastikust austust – kõike seda, mida praegusel ajal on väga vaja."

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles