Ugalas jõuab lavale lugu inimsuhete salapärast

Margus Haav
, reporter
Copy
"Valgete põtrade" lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja on Andres Noormets.
"Valgete põtrade" lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja on Andres Noormets. Foto: Heigo Teder

Laupäeval, 21. novembril esietendub Ugala teatri väikeses saalis Piret Jaaksi "Valged põdrad", mis võitis nime all "Siirderiitujad"  Eesti teatri agentuuri näidendivõistluse.

Maagilisrealistliku loo keskmes on noor abielupaar, kes on kolinud ühte mereäärsesse külla. Esimesest pilgust on selge, et nad on linnainimesed. Mees on imelik: ise elab looduskaitsealal, aga tassib püssi kaasas. Tema napisõnaline naine on aga veel imelikum. Miks nad tulid kohta, kus kõik tunnevad kõiki ning elu tuiksooned on vaikselt tiksuv kauplus ja külabaar? Maaelu keskmes arenevad suhted viivad aga kummaliste kohtumisteni ning tuletavad meelde elus ja looduses valitsevaid mustreid.  

"Aastat poolteist tagasi lavastasin Austraalia näitemängu "Surmkindlad asjad siin elu" – "Valged põdrad" on selle eestimaine järg," märkis Andres Noormets pressiteate vahendusel.

Lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja on Andres Noormets, kostüümikunstnik Maarja Viiding ning valguskujundaja Villu Konrad. Mängivad Ilo-Ann Saarepera, Marika Palm, Laura Kalle või Marion Tammet, Liisu Krass, Peeter Jürgens, Rait Õunapuu, Tanel Ingi ja Vallo Kirs. 

"Valged põdrad" etendub lähikuudel lisaks Ugala teatrile Tallinnas Kumus. 

Tagasi üles