On igati mõistetav, et Iisrael ei saanud seesugust käitumist vaikides ja kannatades pealt vaadata ning pidi enda kaitsmise huvides ette võtma ulatusliku vastuaktsiooni.
Kaheksa aasta jooksul oli saadud rohkem kui 8000 raketirünnaku osaliseks ning kannatatud välja ka araablastest terroristide põhjustatud inimelude kaotused ja materiaalne kahju. Näiteks rammis araablasest traktorist läinud aasta juulis Jeruusalemmas aeglaselt liikuvaid busse, mille tagajärjel hukkus kolm inimest ja kümned said vigastada.
Pärast mitut analoogset juhtumit tugevdati Jeruusalemmas turvameetmeid. Samuti muudeti põhjalikumaks araablastest tööletahtjate taustauuringud. Teist teed lihtsalt pole.
Palestiinat pole keegi Iisraeli politseinike, õpetajate, õpilaste ja teiste tsiviilelanike tapmise pärast hukka mõistnud. Näiteks tapsid terroristid neli kuud tagasi kaheksa vaimuliku kooli õpilast, kuid maailma meedia ei pidanud seda kajastamise vääriliseks. See, kui juudid saavad surma, on ju tavaline asi!
Küll aga nähakse uudisväärtust juhtumites, kus juut tapab araablase. Ometi pole vasturünnakud Iisraelile eesmärk omaette, talle on tähtis lõpetada rünnakud oma elanike vastu.
EESTI meediaväljaanded hangivad oma välisuudiste info rahvusvahelistest agentuuridest, mille jäme ots on araablaste käes. Seega pole imestada, et edastav info Lähis-Ida olukorra kohta on erapoolik ja kallutatud.
Ka Eesti välisministeerium on Iisraeli enese kaitsmise eest hukka mõistnud ja kutsub vaenupooli üles vaherahule. Kas vaherahu on võimalik organisatsiooniga, mille põhieesmärk on naabri täielik hävitamine?
Harva pannakse tähele, et Hamas kasutab teadlikult lapsi inimkilbina, tulistades rakette ka koolimaja õuest. Nii on lihtne Iisraeli vasturünnakutes hukkunute kaudu ülemaailmset kaastunnet äratada. Selles valguses on ka ohvrite hulka üsna kerge üle paisutada.