N, 8.12.2022

Uus hoone võimaldas toodangu mahtu kasvatada rekordtasemel

Sigrid Koorep
, ajakirjanik
Uus hoone võimaldas toodangu mahtu kasvatada rekordtasemel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Osaühingu AMV Metall uus tootmishoone Karksi-Nuias.
Osaühingu AMV Metall uus tootmishoone Karksi-Nuias. Foto: Erakogu

Mulgimaa metallitööstus AMV Metall, mille meistrimeeste kätetööd leiab nii Euroopa Liidu idapiirilt kui maailma luksushotellidest, tõmbas sügise hakul tegevuse Kamara külas koomale ja alustas tootmist Karksi-Nuias Ettevõtluse tänaval.

"Kui enne opereerisime kahe hoone vahel, millest ühes asus keevitussaal ja teises värviruum, siis uutes ruumides on kõik kompaktselt ühe katuse all ning see annab oluliselt juurde efektiivsust ja kiirust," lausus osaühingu juhatuse liige Andre Aavastik ja lisas, et oluline faktor on ka uue tootmishoone korralik sisseseade. "Toodame suuri ja raskeid ehituskonstruktsioone ning nende liigutamiseks vajame laekraanasid ehk telfereid, mis nüüdses hoones on värskelt uuendatud ja rahuldavad väga hästi meie vajadusi."

Oluline muudatus on uues tootmises tehtud ka metallipuhastamise osakonnas, kus varem kasutati liivapritsi meetodit, kuid praeguseks on üle mindud haaveldusele, mis tagab parema tulemuse pindade ettevalmistamisel ning lisab tootmiskiirust. "Kolimise õigsus peegeldus juba meie oktoobrikuistes tulemustes, kui suutsime toota ettevõtte ajaloo suurima koguse metallkonstruktisoone, kokku umbes 180 tonni."

Transpordiühenduses, mis sellisele ettevõttele on tähtis, uus asukoht boonust ei andnud, sest see on endisaegse kohaga sama maanteevõrgu ääres. Küll aga on Aavastiku sõnul nüüd töötajatel mugavam, sest suures osas on nad Karksi-Nuia ümbrusest või laiemalt Mulgi vallast. "Mingil määral on see hõlbustanud ka uute töötajate leidmist," sõnas ta. Praegu on ettevõttes palgal 35 töötajat.

Kamaral tegutseti viimased viis aastat ning päris seisma pole seal asju pandud. "Suurenenud tootmismahu tõttu oleme ka sealsetele ruumidele aeg-ajalt tegevust leidnud. Tulevikus on plaanis Kamara üksuses juurde tekitada tootmisvõimalust, et ettevõtet veelgi kasvatada."

Tänavune aasta, mis kätkeb ka eriolukorda, on ettevõttele olnud väga töökas ning ta on ellu viinud mitu suurt projekti, olles näiteks tootmispartner Tapa ja Jõhvi sõjaväelinnakule uute angaaride ehitusel. Samuti on Mulgimaa meistrimeeste tehtut kasutatud mitmes elamuarenduses Tallinnas ja selle ümbruses. Praegune suur projekt, mis hakkab lõpusirgele jõudma, on aktsiaseltsile Viljandi Aken ja Uks laohoone ehitus ning paigaldus.

Märksõnad
Tagasi üles