Arnold Pastakule anti aumärk

Kaie Mölter
, reporter
Copy
Arnold Pastak
Arnold Pastak Foto: Elmo Riig

Reedel, 13. novembril Pärnus asetleidnud põllumeeste ja talunike tänuüritusel tunnustati põllumajandus-kaubanduskoja aumärgiga «EestiMAA heaks» inimesi, kes on silmapaistva tegevusega andnud suure panuse Eesti maamajanduse edendamisse.

Koja tunnustuse ja aumärgi pälvisid Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli pikaaegne juht Arnold Pastak, põllumajandusmuuseumi pikaaegne juht Merli Sild, Kuku raadio kauaaegne toimetaja Madis Ligi, osaühingu Vinimex juht ja omanik, seakasvatuse raudvaraks peetav Ants Ossip ning peaaegu veerand sajandit kojas infotalituse juhatajana töötanud Vevo Olevsoo.

Põllumajandus-kaubanduskoja pressiteade vahendab, et aumärk «EestiMAA heaks» väljendab austust, tunnustust ja tänu ning see antakse silmapaistvate teenete eest Eesti  maaelu, põllumajanduse, toidutootmise ja metsanduse edendamisel. Märgiga kaasneb tunnistus, mis kinnitab nõukogu otsust aumärgi andmise kohta. Hõbedasel aumärgil on Eesti rahva ja põllumajanduse suurkuju Carl Robert Jakobsoni kujutis.

Koja aumärk anti pidulikult kätte ka peaminister Jüri Ratasele, keda tunnustati  järjepideva ja väga eduka töö eest Eesti põllumajanduse ja maaelu eest seismisel Euroopa Liidu pikaajalise eelarve läbirääkimistel aastateks 2021–2027.

Oma sõnavõtus nentis peaminister, et riik on valmis olema ettevõtjatele väärikas ja usaldusväärne partner, kuid kõik meie unistused ja lootused saavad võimalikuks ainult koostöös Eestis tegutsevate ettevõtetega. «Maaettevõtjate otsused ja tegevus mõjutavad meie elukeskkonda ja Eesti inimeste heaolu kõige suuremal määral. See aitab kaasa positiivsele ja tasakaalustatud arengule, suurendada elanike tööhõivet ja sissetulekuid maapiirkondades ning muuta Eestit veelgi atraktiivsemaks meie elanikele, külastajatele, investoritele,» lausus ta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles