Marek Tiitsi raport: Tuleviku naiskond lõpetas hooaja, punktirekord jäi püüdmata

Marek Tiits
, Viljandi JK Tuleviku kogukonnajuht
Mave Jürmann (kollases) kandis tänavu Tuleviku naiskonna kaptenipaela.
Mave Jürmann (kollases) kandis tänavu Tuleviku naiskonna kaptenipaela. Foto: Maarika Hiiemäe

Naiste meistriliiga viimases voorus alistus Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond koduväljakul äärmiselt võrdselt kulgenud heitluses Tartu Tammekale 0:1. Hooaja lõpptulemuse osas kaotus mingit rolli ei mänginud - Tuleviku naiskond oli järgmise hooaja meistriliiga koha endale juba mitu vooru tagasi kindlustanud ja Tammekal üleminekumängudest pääsemise võimalust polnud - ent mullu kogutud punktisummat soovisid Viljandi naised siiski ületada. Ehkki see ei õnnestunud, võib hooaja lugeda igati kordaläinute kilda.

Kohtumine algas rabedalt ja närviliselt ning kulges sellisena kuni lõpuvileni. Korralikke väravavõimalusi jaguski mõlemale poolele täpselt üks. Kui Gerli Israeli üks ühele duelli Tammeka väravavahiga kohtumise 75. minuti paiku vilistas kohtunik veaks, siis 88. minutil tartlannadele langenud võimaluse kasutasid nood suurepäraselt ära. Keskväljalt värava suunas teele pandud pikk sööt langes positsioonilt veidi väljas olnud Tuleviku väravavahi jaoks ebamugavalt ning pall langes täpselt lati alla väravajoonele. Kaitsjaid jõudis ennetama Wanda Prost, kes palli võrku rammis.

Järelejääud kahe minuti jooksul Tuleviku naised Tammeka väljakupoolel midagi korda saata ei suutnud ning nõnda said Emajõelinna naised esimest korda sel hooaja jooksul Viljandi omadest jagu: eelmised tänavused omavahelised kohtumised lõppesid kahel korral Tuleviku võiduga ning korra viigiliselt.

Ühendnaiskond lõpetas oma teise hooaja meistriliigas taas kuuenda kohaga ning kogus täpselt sama palju punkte nagu mullugi, 22. Meistriliigast langes otse välja hooaja jooksul neli punkti koguda suutnud Nõmme Kalju naiskond, Viljandi tänane vastane Tammeka aga peab mesitriliiga koha säilitamiseks pidama kaks üleminekumängu esiliigas teiseks tulnud Tabasalu jalgpalliklubi naiskonna vastu.

Tuleviku suurimad väravakütid sel hooajal olid Gerli Israel 13, Teisi Toomsalu 11 ja Anna-Liisa Joandi 9 tabamusega. Kõigis hooaja vältel peetud kohtumistes käisid väljakul Anna-Liisa Joandi ja Katarina Põldur.