P, 26.03.2023

Selgusid «Koolitantsu 2020» lõppkontserdil esitatavad tantsud

Priscilla Õmblus
Selgusid «Koolitantsu 2020» lõppkontserdil esitatavad tantsud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Novembri keskel toimuvale lõppkontserdile tagas koha ka Face moe- ja tantsukooli trupp kavaga "sss".
Novembri keskel toimuvale lõppkontserdile tagas koha ka Face moe- ja tantsukooli trupp kavaga "sss". Foto: Elmo Riig

Jaanuari algusest saadik maakondlike ja piirkondlike tantsupäevadega tuuritanud "Koolitants" lõpetab hooaja lõppkontserdiga 15. novembril Viljandis Ugala teatris. 46 väljavalitu hulgas tulevad esitamisele ka nelja siinse tantsutrupi tantsud.

Festival saab igal aastal alguse maakondlikelt tantsupäevadelt, kuhu on oma tantsudega oodatud kõik noored tantsijad ja nende juhendajad. Sealt valib tantsud välja maakondlike tantsupäevade žürii. Piirkondlikel tantsupäevadel teevad oma valiku juba lõppkontserdi kunstilised juhid, kelle ülesanne on lavastada lõppkontsert, pakkudes ülevaatlikku lavastuslikku tervikut festivaliaastal loodud eriilmelistest tantsudest. Lõppkontserdi kunstilised juhid tõid festivaliaastast esile positiivse muutusena tantsužanride kaotamise ja ütlesid, et tänu sellele olid kontserdid vaheldusrikkad. "Publikuna vaatad siis iga tantsu kui terviklikku teost, mitte ei keskendu ühele stiilile ja selle sees olevale tehnikale ning seetõttu on pilt huvitav ja värskendav," ütles Kadi Aare. "Tantsijad tahtsid lavale – see tohutu tantsujanu paistis kõikidest nähtud tantsudest välja. Eriti just lastetantsudes oli mõnus kogeda seda tantsijates säilinud ehedust ja puhast tantsurõõmu, mis tantsule nii palju juurde annab," lisas ta. Lõppkontserdi teine kunstiline juht Kristjan Kurm märkis muusikapalade lavastamise oskust: "Neid tantse, kus üks muusikaline teos oli algusest lõpuni terviklikult ära lavastatud, ilma lõikeid tegemata ja mikse kasutamata, oli mitmeid, ja see teeb rõõmu." 

Mõlemad kunstilised juhid tunnistasid, et valikut nii paljude tantsude seast oli keeruline teha ning mõned kripeldused jäävad ikka sisse. "Lõppkontsert ise kõneleb lõpuks iseenda eest kõige paremini," võttis Kurm tantsude seast valiku tegemise kokku.

Märksõnad
Tagasi üles