E, 6.02.2023

Võistlustulle astub kaheksa pärimusbändi

Sakala
Võistlustulle astub kaheksa pärimusbändi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eelmisel aastal võitis noorte pärimusbändide võistluse trio Klassikaline DžässFolk koosseisus Sofia-Liis Kose, Alex Verlin ja Kert Krüsban.
Eelmisel aastal võitis noorte pärimusbändide võistluse trio Klassikaline DžässFolk koosseisus Sofia-Liis Kose, Alex Verlin ja Kert Krüsban. Foto: Ako Lehemets

Kolmapäeval, 28. oktoobril kohtuvad Viljandi pärimusmuusika aidas noored pärimusbändid üle Eesti, et endi hulgast parim välja selgitada. Eesti kultuurikapital on võitjale pannud välja 500-eurose stipendiumi.

Sel aastal pääses lõppvooru kaheksa bändi, kellest kolm võistlevad nooremas, kuni 16-aastaste vanuseklassis ning viis vanemas vanuseklassis, kuhu pääsevad 16–25-aastastest noortest koosnevad bändid. 

Võistlustulle astuvad Kirekind, Mooste poistebänd ja Viljandi muusikakooli kandleansambel nooremas ning Duo Mann ja Juula, Maru, Rutt Klof, Kätlin ja Mirjam ning Leik vanemas vanuserühmas. Sel aastal on lõppvooru pääsenud bändidel esimest korda võimalus teha koostööd muusikust mentoriga, kes konkursiks valmistumise perioodil nende tegemistel silma peal hoiab ning praktilisi ja vajalikke nõuandeid jagab. Bändide mentoritena on kaasatud Maarja Nuut, Merike Paberits, Jaan-Eerik Aardam ja Arno Tamm. 

Parima noore pärimusbändi valib välja žürii koosseisus Sandra Vabarna, Marti Tärn, Cätlin Mägi ja Tarmo Noormaa.

Sandra Vabarna sõnul tekitab noortebändide žüriisse kuulumine elevust ja ootusärevust. "Seda sündmust on pärimusmuusika ja üldse meie muusikamaastikul väga vaja, see annab noortele inspiratsiooni ja meile järelkasvu," ütles Vabarna. "Olen sotsiaalmeedia vahendusel noorte ettevalmistustel silma peal hoidnud. Minu jaoks on muljetavaldav, kuidas on kirjutatud löövaid tekste bändide kirjeldamiseks ning presenteeritud eriilmelisi ja ägedaid fotosid. Ja muidugi bändide nimed! Need on leidlikud ja suurepärased! Ma ei jõua ära oodata, et saaksin kõiki neid noori juba laval esinemas näha," lisas Vabarna. 

Noorte pärimusbändide konkurssi korraldab Eesti pärimusmuusika keskus neljandat korda. Ettevõtmisega tahetakse alustavale ansamblile anda võimalus esineda suurel laval väga heal tasemel heli- ja valgustehnikaga ning kogeda võistluspinget ja seda, kuidas kontserdiks valmistuda.

Märksõnad
Tagasi üles