N, 8.12.2022

Kitarrifestival toob pildid näitusele

Kaie Mölter
, reporter
Kitarrifestival toob pildid näitusele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kitarrifestivali ajal on pärimusmuusika aida seinetl vaadata muusikutest valminud portreid.
Kitarrifestivali ajal on pärimusmuusika aida seinetl vaadata muusikutest valminud portreid. Foto: Marko Saarm

Pärimusmuusika aida fuajees ja klaassaalis on Viljandi kitarrifestivali päevil avatud näitus aegade jooksul festivalil osalenud muusikutest.

"Sel aastal on väljas paarikümne kitarristi portreed," ütles festivali korraldaja Ain Agan. "Üle 20 portree on veel tegemata, need valmivad järgmiseks festivaliks ning siis tuleb selle võrra suurem näitus."

Iga pildi juures on infosedel muusiku nimega ning sinna on ka märgitud, mitmel festivalil on ta osalenud.

Pildid on festivali fotograafi Rene Jakobsoni fotode järgi joonistanud Roberta Laas ning näitus on vaatamiseks üksnes festivali ajal.

13. Viljandi kitarrifestival algas neljapäeval ning kestab pühapäevani. Kontserdid on Rüki galeriis, Viljand nukuteatris, Kondase keskuses ja pärimusmuusika aidas. Festivali lõpetab pühapäeval kell 15 algav Riho Sibula esinemine Holstre magasiaidas.

Viljandi kitarrifestivali juurde kuuluv eriprojekt toob laupäeval kell 18 pärimusmuusika aidas publiku ette Maian Kärmase kirjutatud haikud kitarristide Jaak Sooääre, Andre Maakeri, Mart Soo, Robert Jürjendali ja Ain Agana tõlgenduses. Kontserdi kujundab videokunstnik Carmen Seljama ning valguslahenduse loob Rene Liivamägi.

Festivaliorkestrit juhendab tänavu Mart Soo ning orkester esineb laupäeval kell 16 pärimusmuusika aidas. Esimest korda on festivali kavas lastekontsert. See algab pühapäeva keskpäeval pärimusmuusika aida väikeses saalis ning selle sisustavad Laura Kalle ja Andre Maaker.

Märksõnad
Tagasi üles