Kaasava eelarve raha eest renoveeritakse ujumiskoha sild

Eget Velleste
Surve silla ujumiskoht praegu. Hiljemalt järgmise aasta jooksul saab koht renoveeritud. Foto: Elmo Riig

Viljandi valla kaasava eelarve hääletuse võitis Tänassilma jõe äärse Surva silla ujumiskoha renoveerimise idee. Sild sai 1486 häälest 321.

Viljandi vald korraldas tänavu kaasa eelarve raha jagamiseks ideevõistlust esimest korda. Rahvalt saadud ettepanekuid kogunes vallale 20, neist 12 pandi rahvahääletusele.

Hääletajaid oli Viljandi vallas 1486, kellest 1390 andis e-hääle ja 96 väljendas oma soovi paberil.

Võiduidee realiseeritakse Viljandi valla 2021. aasta eelarve osana. Idee viib koos selle esitajaga ellu vallavalitsus.

Vallavalitsuse istungil öeldi, et Surva silla ujumiskoha renoveerimise järel sai teise koha Kalmetu seiklusliku õueala rajamine ning kolmanda koha Viiratsi perepargi edasiarendus.

Võiduidee elluviimine läheb maksma umbkaudu 35 000 eurot ja just sellise summa oli vald kaasavale eelarvele ka ette näinud.