Viljandimaal möödus ööpäev uute nakatunuteta

Margus Haav
, reporter
Copy
Foto: Elmo Riig

Terviseameti teatel analüüsiti viimase ööpäeva jooksul Eestis 2204 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast proovi, millest 42 osutus positiivseks. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 51,47.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim positiivseid proove Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 20 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 14 ning Tartumaale ja Võrumaale kaks uut juhtumit. Lääne-Virumaale ja Raplamaale lisandus üks nakatunu. Ühel positiivse tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalasega.

Täna hommikul viibis haiglas 39 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on neli patsienti. Koju saadeti neli inimest, ööpäeva jooksul avati haiglates samuti neli uut COVID-19 juhtumit. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund, kokku on Eestis surnud 67 koroonaviirusesse nakatunud inimest. 5. oktoobriks on tervenenud 2806 inimest.

Eestis on võimalik saatekirjaga koroonaviiruse ninaneelu proovi anda 18 punktis, millest kolm on sadamas ja lennujaamas ning on mõeldud Eestisse saabujatele.

Tagasi üles