Maavanem ootab Viljandimaa vapimärgi kandidaate

Viljandi maavanem ootab taas maakonna vapimärgi kandidaate. Ettepanekute esitamise tähtaeg on 31. jaanuar.

Vapimärk on Viljandimaa kõrgeim autasu maakonnas alaliselt elavale inimesele, kes on oma töö ja tegevusega maakonna arengule eriti silmapaistvalt kaasa aidanud.

Eesti riigi 85. aastapäeva auks asutatud vapimärgiga on seni autasustatud üheksat inimest. Esimene vapimärk anti kodu-uurija Enno Piirile, eelmisel korral pälvis selle legendaarne kergejõustikutreener ja Suure-Jaani spordielu edendaja Meinhard Kirm.

Vapimärgi andmiseks võivad ettepaneku teha kõik inimesed. Taotlus peab olema kirjalik, vabas vormis ning eraldi blanketti selleks ei ole. Esitada tuleb kandidaadi ees- ja perekonnanimi, tegevusala, teenete kirjeldus ja esitaja andmed.

Soovitusi kandidaatide kohta oodatakse 31. jaanuariks e-kirjaga aadressil info@viljandimaa.ee või kirjalikult Viljandi maavalitsuse kantseleisse Vabaduse plats 2, 71020 Viljandi.

Vapimärgi andmise otsustab maavanema moodustatud nõukogu ning selle pidulik kätteandmine on maavanema, omavalitsuste liidu esimehe ja Kaitseliidu Sakala maleva pealiku korraldataval vastuvõtul, millega tähistatakse Eesti Vabariigi 94. aastapäeva.

Tagasi üles
Back