P, 26.03.2023

GALERII ⟩ Koolijuht soovitab maale elama asujatele eralennukit

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Koolijuht soovitab maale elama asujatele eralennukit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Koolijuht Hendrik Agur kinnitas, et igapäevane Karksi-Nuiast Kohtla-Järvele tööle käimine pole mingi mure, kui on olemas eralennuk.
Koolijuht Hendrik Agur kinnitas, et igapäevane Karksi-Nuiast Kohtla-Järvele tööle käimine pole mingi mure, kui on olemas eralennuk. Foto: Elmo Riig

Mulgi vallas elav koolijuht Hendrik Agur on veendunud, et maal võib elada lahedalt ka juhul, kui igapäevane töökoht asub enam kui 200 kilomeetri kaugusel. Lihtsalt selleks peab lennuk olema.

Kohtla-Järve riigigümnaasiumi juhtiv Agur istub hommikul Pollis enda loodud lennuväljal isiklikku väikelennukisse ning tund pärast õhkutõusmist maandub maanteed pidi 230 kilomeetri kaugusel asuval põllul Voka ja Toila vahel. Kui tuul on soodne, kulub sõiduks isegi natuke vähem kui tund. Kui tuulega ei vea, tuleb sõita pisut üle tunni. Seejuures nentis Agur, et tal on üsna aeglane lennuk.

Laupäeval kutsus Hendrik Agur inimesi Polli, et maal elamise päeval näidata inimestele, kuidas maal lennuki või helikopteriga elatakse. Lisaks tema enda lennukile Cessna said kohaletulnud vaadata ka kaht Viljandi lennuklubi liikmete väikelennukit ja Tallinnast saabunud helikopterit.

Märksõnad
Tagasi üles