Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Nädala lõpuni saab kandideerida aasta kooli tiitlile

Mullu pälvis aasta kooli tiitli Viljandi gümnaasium. FOTO: Elmo Riig

Selle nädala lõpuni on veel kõigil üldharidus- ja kutseõppekoolidel võimalik esitada end aasta kooli konkursile. Tänavu on fookus digilahenduste kasutamisel õppetöös.

Haridus- ja noorteameti koolituskeskuse peaspetsialisti Kadri Ratase sõnul annab projekt võimaluse näidata oma kooli uuenduslikku õpikeskkonda, põnevaid õpetajaid, aktiivseid õpilasi, meeldivat suhtluskeskkonda ning kõike muud, mis koolirõõmu pakub.

"Meie koolides võetakse õppetöö kõrval ette põnevaid ja lahedaid ühistegevusi, mida jagub kogu kooliaastaks. Konkurss ongi koht, kus esile tõsta oma kooli positiivseid omadusi ja näidata koostööd, millest sünnivad inspireerivad algatused. Tahame ka märgata ja tunnustada neid koole, kus kasutusel on uued nutikad digimaailma võimalused," rääkis Ratas.

Konkursil osalemiseks tuleb 27. septembriks saata aadressil aastakool@harno.ee kooli tutvustav video ja fotogalerii.

Aasta kool 2020 selgub žürii hinnete ja rahvahääletuse tulemusena. Võitja avalikustatakse 30. oktoobril ETV otsesaates "Terevisioon". 2020. aastal kuuluvad žüriisse Marcus Ehasoo Eesti õpilasesinduste liidust, Aivi Jürgenson haridus- ja teadusministeeriumist, Reilika Kaasik haridus- ja noorteametist, ETV2 noortesaate "Nova" toimetuse liige Laura Kõrvits ja näitleja Karl Robert Saaremäe.

Aasta kool on haridus- ja teadusministeeriumi väljakuulutatud aasta õpetaja konkursi osa. Aasta õpetaja konkursi eesmärk on esile tõsta haridustöötajaid ja hariduse toetajaid. Hariduspreemiad ja riikliku haridustöötaja elutööpreemia antakse kätte igasügisesel aasta õpetaja galal. Aasta kooli valitakse kolmandat korda, eelmisel aastal pälvis nimetuse Viljandi gümnaasium.

Tagasi üles
Back