Sisukord
Sakala
Paberleht

Publik hakkab Etnokulbi saajaid valima

1 min lugemist
Algas Etnokulp 2020 publikuhääletus. FOTO: Elmo Riig

Tänasest kuni 27. septembri südaööni kestab pärimusmuusika aastaauhindade Etnokulpide rahvahääletus. Kahe nädala jooksul on kõigil võimalik anda hääl ja otsustada tänavused kulpide saajad. Etnokulbid jagatakse aasta jooksul enim hinge pugenud muusikutele, lugudele ja albumitele kätte 2. oktoobril Viljandis pärimusmuusika lõikuspeol. 

Kulbid antakse välja kuues kategoorias: aasta artist, aasta lugu, aasta muusik, ehe pärimusmuusika, aasta debüütplaat ning aasta uusfolk artist. Nende kategooriate võitjad selguvad folk.ee lehel korraldatava hääletuse teel. Nominendid on välja valinud žürii koosseisus Celia Roose, Sten Teppan, Avo Kartul, Regina Mänd ja Tarmo Noormaa. Iga hääletaja saab valikusse lisada ka oma lemmikartisti nime, kui seda žürii valitud nominentide hulgas ei ole. Sel aastal valis žürii välja ka aasta albumi laureaadi, kes avalikustatakse Etnokulpide galal.

Traditsiooniks saanud kaks erikulpi annavad 2. oktoobril aasta jooksul enim korda läinud artistidele, institutsioonidele või lugudele Eesti pärimusmuusika keskus ning Raadio 2.

Etnokulbid pistetakse aasta jooksul parima soorituse teinud artistidele pihku lõikuspeol, mis on 2. ja 3. oktoobril Viljandis. Lõikuspeo kahe päeva jooksul esinevad Mari Kalkun, Curly Strings, Tintura ja Arno Tamm, Black Bread Gone Mad, Rüüt ja teised kuumimad nimed eesti pärimusmuusika maastikul. 

Etnokulpide auhinnatseremoonia tuleb 12. korda. Seda juhib Reigo Ahven.

Etnokulpe saab hääletada siin.

Seotud lood
12.09.2020 16.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto