Täna on vanavanemate päev. Mida sinu vanaema või vanaisa oma lapsepõlvest mäletab?

Täna on vanavanemate päev ja sel puhul õhutab Eesti rahvakultuuri keskus kõiki oma vanavanematega rääkima ning jagama oma esivanemate lugu sellest, milline on nende toredaim mälestus lapsepõlvest.

FOTO: Eesti rahvakultuuri keskus

Täna on vanavanemate päev, mistõttu kutsub Eesti rahvakultuuri keskus kõiki üles oma vanavanemate lapsepõlvemälestust kuulama, salvestama ja jagama.

Eesti rahvakultuuri keskus õhutab kõiki oma vanavanematega rääkima ning jagama oma esivanemate lugu sellest, milline on nende toredaim lapsepõlvemälestus. Üleskutse eesmärk on väärtustada suulist pärandit nii noorte kui väärikate seas.

«Kas sa tead, milline on sinu vanaema või vanavanaisa armsaim mälestus oma lapsepõlvest? Kellega ta koos mängis ja mida perega koos ette võeti? Kas ta on kunagi karjas käinud või milliseid tähtpäevi tähistati? Kuulates oma esivanemate lugusid tugevneb põlvkondadevaheline side ja oma juurte tundmine rikastab Sinu igapäevast elutunnet. Lisaks on see vanavanematele suur kingitus, kui noor tunneb tema elu vastu huvi ja peab temaga juhtunut oluliseks,» selgitas suulise pärandi spetsilist Maili Metssalu. 

Metssalu sõnul tähtsustab keskus vanavanemate eluloo hoidmist ja põlvkondade  suhtlust ning seda silmas pidades alustatakse üleskutsete sarjaga, mille esimeses osas kutsutakse kõiki oma vanavanemate erksamat lapsepõlevmälestust üles täheldama ja jagama. Lugudest valmib tulevikus audiovisuaalne näitus.

Rahvakultuuri keskus ootab nii videopildi, helisalvestise kui ka kirjalikul kujul nii pikemaid meenutusi kui ka lühikesi mälestuskilde. «Kui vanavanemat pole võimalik külastada või kui see ei tundu tema tervise huvides ohutu, siis võib suhelda video või telefoni vahendusel. Oluline on suhelda,» täpsustas Metssalu.

Mõnusaim lugu saab auhinnatud rikkaliku toidukorviga. Lisaks loositakse välja eriauhindu. Sarja «Leia oma lugu!» teine teema kuulutatakse välja novembris.

Vanavanemate lapsepõlvemälestusi saab saata aadressil rahvakultuuri.keskus@gmail.com 13. septembrist kuni 31. oktoobrini.

Tagasi üles
Back