Elektrisõidukite ostuks saab taas toetust taotleda

Sõita saab ka elektriga. Kia elektriauto Soul EV Tasuja platsil laadimas.

FOTO: Marko Saarm

Aasta algul keskkonnainvesteeringute keskuses (KIK) avanenud elektrisõidukite ostutoetuse meede äratas suurt huvi, mistõttu otsustas keskkonnaministeerium lisaks esimese taotlusvooru kavandatud toetussummat suurendada, vaid leida ka lisaraha teise taotlusvooru tarvis. Eriolukorra tõttu lükkus kevadesse planeeritud teine taotlusvoor sügisesse ning on plaanis avada oktoobri teises pooles.

Keskkonnaministeeriumi kliimaosakonna juhataja Getlyn Denksi sõnul on teise taotlusvooru eelarve 400 000 eurot, millele lisandub esimesest taotlusvoorust kasutamata jäänud summa. «Vaatame taotluse andmise tingimused üle ning anname neist enne taotlusvooru avamist teada. Teise taotlusvooru eelarve on esimesega võrreldes väiksem, sestap ei ole plaanis toetada neid isikuid ja ettevõtteid, kellele anti toetust esimeses voorus,» selgitas Denks. 

Taotlusvooru avamisest antakse teada keskkonnaministeeriumi ja KIK-i kodulehel, sotsiaalmeediakanalites ja vähemalt ühes üleriigilise levikuga päevalehes.

Taotlusvoorust toetatakse uute täiselektriliste M1- ja N1-kategooria sõidukite ostu. Toetuse summa ühe sõiduki kohta on 5000 eurot ning elektrisõiduki hind võib olla kuni 50 000 eurot käibemaksuta. Nelja aasta jooksul peab toetusega soetatav elektriauto läbima vähemalt 80 000 kilomeetrit ja sellest vähemalt 80 protsenti Eestis.

Esimeses taotlusvoorust toetati 232 uue elektrisõiduki ostu. Toetuste kogusumma oli 1,16 miljonit eurot. Toetust saanute seas oli 40 ettevõtet ja 15 eraisikut.

Tagasi üles
Back