Sisukord
Sakala
Paberleht

Koolidel on viiruse laiema leviku puhuks põhjalik ettevalmistus

2 min lugemist
Koolidel on juba praegu võetud kasutusele ennetusmeetmed, et viirus levima ei saaks hakata. Kesklinna koolis peetakse vahetunnid õues. Viljandi gümnaasium pidas 1. septembri aktuse samuti õues. FOTO: Marko Saarm

Praegu jätkub kontaktõpe, aga koolid peavad olema valmis kiirelt reageerima, kui keegi õpilastest nakatub koroonaviirusega. Viljandi koolid on uute oludega harjunud ning kodus õppimine on tervitatav.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viljandi gümnaasiumi direktor Ülle Matsin ütles, et koolil on viiruse tõkestamiseks välja töötatud tegevuskava, millel on variant A, B ja C. Kui olukord muutub kriitiliseks, koguneb kooli kriisikomisjon ja otsused tehakse mõne tunni jooksul. «Variant A on see uus normaalsus, mis meil on praegu. See tähendab hübriidõpet. Kõik, kellel on haigusnähud, on kodus ja osalevad distantsõppel,» selgitas ta.

Ka õpetajatele on antud juhised, kuidas korraldada õppetööd, et kodus olev õpilane saaks kõike kaasa teha. «Praegu on paratamatu, et peame paluma inimestel jääda koju,» nentis Matsin ja lisas, et ka haigussümptomitega õpetajad peavad kodus olema ning praegu annabki kaks õpetajat koolitunde kodust.

11.09.2020 15.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto