Sisukord
Sakala
Paberleht

Irja Lutsar: õnn on see, et lapsed põevad seda haigust kergelt

5 min lugemist
12. märtsil saadeti kogu Eestis kõik lapsed kodusele õppele. Ülesvõte Viljandi gümnaasiumi õpilastest, kes koju läksid ning tol õppeaastal enam koolimajja tagasi ei jõudnudki. FOTO: Marko Saarm

Tänaseks on lapsed nädal aega koolis käinud. Kontaktõpe jätkub ning koolid peavad ise olema vastutustundlikud ja ettenägelikud. Küsimusi on aga rohkem kui vastuseid. Praegust olukorda avada aidanud mikrobioloog Irja Lutsar leidis, et muretsemiseks veel põhjust pole ja õpilasi ennatlikult koju saatma ei pea.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Irja Lutsar, koolide avamise kohta on ajakirjanduses avaldatud erinevaid arvamusi. Näiteks Postimehe peatoimetaja Mart Raudsaar märkis oma augusti lõpul ilmunud arvamusloos "Ka viirus uus septembrikuus", et kaalub oma lapse paariks nädalaks koju jätmist. Kas Eestis on praegu põhjust muretseda?

Täna (intervjuu on tehtud 1. septembril – toimetus) oli esimene koolipäev. Me saame vaadata, mis on juhtunud teistes riikides. Lapsed ja õpetajad ei ole isoleeritud rühm. Kui kogukonnas on palju nakatumist, siis paratamatult nakatuvad ka nemad. Praegu on Eestis suhteliselt vähe nakatumist, meie arvud ei ole väga suured.

05.09.2020 09.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto