Omanik muutis Viljandi piimatööstuse juhtimist

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Copy
Viljandis valmistatakse kohukesi ja kohupiima.
Viljandis valmistatakse kohukesi ja kohupiima. Foto: Marko Saarm / Sakala

Eesti toiduainetetööstuse kontsern Maag Grupp kujundas ümber talle kuuluvate piimatööstuste struktuuri ning viis aktsiaseltsid Tere ja Farmi Piimatööstus ühise ettevõtte Nordic Milk alla.

Terel on Viljandis erinevaid kohupiimatooteid valmistav tootmisüksus, mis nüüdsest on juriidiliselt tihedamalt ühendatud samasse kontserni kuuluvate ettevõtetega. Maag Grupp ei täpsustanud aga pressiteates, kas muutused mõjutavad kuidagi Viljandis olevat tsehhi.

«Uus struktuur tagab piimatööstuste efektiivsema juhtimise ning loob parema platvormi ettevõtete tegevuse laiendamiseks nii Lätti kui Leetu ning miks mitte ka Põhjamaadesse,» ütles Tere ja Farmi Piimatööstuse nõukogu esimees Roland Lepp pressiteate vahendusel.

Tere ja Farmi Piimatööstuse turuosa Eesti värskete piimatoodete turul on Maagi teatel ligikaudu 40 protsenti ning tootevalikusse kuulub ligi 400 erinevat piimatoodet. Ettevõtte Jõhvis, Põlvas ja Viljandis asuvad piimatööstused varuvad iga päev 500 tonni piima.

Lisaks kohalikule turule ekspordivad ettevõtted toodangut 20 välisriiki. Tere ja Farmi piimatööstuste neljas tootmisüksuses ja peakontoris töötab kokku 572 inimest.

Viljandis valmistatakse peamiselt kohukesi ja kohupiima ning siinne piimatööstus läks Maag Grupi omandusse kolm aastat tagasi. Toona oli ettevõttel Viljandis 135 töötjat.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles