R, 9.12.2022

Viljandis pole kontserte ja muid üritusi veel ära jäetud

Geidi Lovise Lee
Viljandis pole kontserte ja muid üritusi veel ära jäetud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viimati kogunes Viljandisse palju rahvast kontsertide "Pärimusa 2.0" ajal. Koroonaviiruse hirmus praegu kontserte Viljandis tühistatud ei ole.
Viimati kogunes Viljandisse palju rahvast kontsertide "Pärimusa 2.0" ajal. Koroonaviiruse hirmus praegu kontserte Viljandis tühistatud ei ole. Foto: Elmo Riig

Tartu Postimees kirjutas kolmapäeval, kuidas koroonaviirust kartes on mitu planeeritud üritust viimasel hetkel tühistatud. Viljandisse aga pole viirus veel nii suurel hulgal jõudnud ning kavandatud koosviibimisi pole plaanis ära jätta.

Nii pärimusmuusika keskuse juhi Tarmo Noormaa kui ka Sakala keskuse peaadministraatori Merlyn Hõbemäe sõnul viimasel ajal üritusi tühistatud ei ole. «Pigem on septembrisse kirja pandud,» ütles Hõbemäe.

Nii pärimusmuusika keskuses kui ka Sakala keskuses näeb sügisene graafik välja samasugune nagu eelmisel aastal. «Graafik on tihe,» tunnistas pärimusmuusika keskuse juht Tarmo Noormaa.

Tartus on viimastel päevadel koroonaviirusega nakatunute arv olnud tõusuteel ning haigus on levinud peamiselt baarides ja ööklubides. Nii on positiivse proovi andnud inimesed, kes olid käinud klubides Vabank, Naiiv ja Möku. Nendest Naiiv hoiab ennast vähemalt nädala lõpuni ka suletuna.

Viljandi ühe suurima ööklubi Cheers omanik Ahto Kalda klubi kinni panna ei plaani, sest see on niikuinii ainult nädalavahetusel lahti. «Meil on kõik nii, nagu olema peab. Meil on desinfintseerimisvahendid ja hajutame nii, nagu peab. Selles suhtes ei peaks muret olema,» rääkis ta.

Praegu lubatakse Cheersi korraga 100 inimest, kuigi Kalda sõnul võiks lasta isegi rohkem, sest klubil on ka hoov. «Mure on olemas ja anname endast kõik, et asi suuremaks ei läheks. Kui vaja, siis sulgeme ka,» rääkis Kalda.

Märksõnad
Tagasi üles