Nakatunud Läti ratturid Viljandimaal ei võistelnud
Täpsustatud kell 14:05

Mulgi rattamaratoni korraldaja on kindel, et haigestunud Läti sportlased pühapäeval Viljandis ei võistelnud.

FOTO: Elmo Riig

Neljapäeva ennelõunal tuli info, et kahel Läti jalgratturil, kes Eestis võistlemas olid käinud, tuvastati koroonaviirus. 

Viirus tuvastati üheksal Murjāņi spordigümnaasiumi õpilasel, kellest vähemalt kaks olid alles hiljuti Eestis võistlemas käinud. Murjāņi spordigümnaasiumi direktor Sergejs Ceversi ütles Läti Delfile, et nakatunud ratturid osalesid möödunud pühapäeval Eestis ühepäevasel võistlusel. Pühapäeval oli Eestis aga ainult üks rattavõistlus: Mulgi rattamaraton Viljandis. Sakala helistas segaduse vältimiseks aga kooli direktorile uuesti ning tema sõnul võistlesid sportlased hoopis laupäeval Filter maanteesõidusarjas Haanja looduspargis.

Ka Mulgi rattamaratoni korraldaja Kristjan Kivistik oli hommikul kindel, et noorsportlased Viljandis ei võistelnud. "Murjāņi spordikoolis on noorsportlased tavaliselt maanteesõidu peale spetsialiseerunud, seega ma võin suhteliselt kindlalt öelda, et meie võistlusel nad ei osalenud," ütles Kivistik, kelle sõnul lätlasi osales võistlusel küll. Mulgi rattamaraton on maastikurattavõistlus. "Maastikusõit on spordikoolidele tavaliselt selline mitteprioriteetne ala, seega nad sõidavad maanteesõitutel," lisas Kivistik.

Terviseamet ei olnud juhtumiga veel kursis, kuid kooli direktori Ceversi sõnul viibisid noorsportlased Eestis ainult ühe päeva ning rohkem siin ringi ei liikunud. 

Tagasi üles
Back