Jooksma ei jõudnud? Järvejooksu ülekanne nüüd järelvaadatav!

Sakala
Copy

Ehkki publikut tänavu Viljandi järve jooksu starti ja finišit jälgima ei lubatud, oli kohapeal Hot Chicken Media ülekandemeeskond, kelle pilt jõudis ka Sakala vaatajateni. Nüüd on võimalik järvejooksu ülekannet ka järgi vaadata.

Laupäeval, 1. augustil anti Viljandi staadionil kaks korda ümber Viljandi järve jooksu start: kell 12 ja 15.00. Ülekanne staadionilt algas veidi enne esimest starti ning kestis kella 17-ni.

Korraldajate teatel ei ole tänavu stardis järvejooksu neljakordset võitjat Ibrahim Mukungat Keeniast ning Eesti jooksjatel on suurepärane võimalus võit koju jätta. Favoriidiks võib pidada maratoonar Roman Fostit. Tema on läbi aegade ainus jooksja, kes on Viljandi järvejooksu rajal suutnud Mukungat edestada. 2015. aastal võitnud Fostile võib konkurentsi pakkuda Tiidrek Nurme, kes alles otsustab, kas laupäeval Viljandis stardib, sest soovib oma vormi realiseerida nädala pärast peetavatel 1500 meetri jooksu Eesti meistrivõistlustel.

91. ümber Viljandi järve jooks on tavalisest erinev, sest see peetakse kevadise eriolukorra tõttu erandkorras kesksuvel. Suurel jooksupäeval ei lubata staadionile publikut ning autasustatakse vaid kolme paremat meest ja naist, parimat noort ja veterani ning kiireimaid viljandlasi. Lisaks saab auhinna teise ehk kell 15 startiva jooksu parim ning teises jooksus osalejatel on võimalik püüda Viljandis tegutseva vooditootja Bed Factor Sweden auhinda, milleks on suur ja uhke voodi.

Jooksu toomine kevadest kesksuvesse tingis ka vajaduse teha ümberkorraldusi rajal. Kui tavaliselt on ümber Viljandi järve jooksu tunnuseks võimalus ise rada valida, siis seekord on viimane kilomeeter kindlalt määratletud ning osalejad peavad jooksma või kõndima järveäärsetel tänavatel. Distantsi see oluliselt pikemaks ei muuda.

Jooksu korraldustoimkonna juhi Mati Jürissoni sõnul ei saa seekord lubada jooksjaid harjumuspäraselt Tartu tänavale, sest seda teelõiku ei saa kahe stardi ja kesklinna suurte teetööde tõttu kogu päevaks autodele sulgeda. Ülejäänud osas saab iga osaleja ise raja valida, kuid soovitatav on kasutada korraldajate pakutud rada, sest see on niidetud ja jooksuks ette valmistatud. Korraldajad ja põllumehed paluvad mitte joosta kasvava vilja sees ning kasutada viljapõllule etteniidetud rada.

Augustini kehtivate koroonaennetusreeglite järgi korraldatud suurjooksule lubati tänavu vaid 2000 osalejat. Selleks, et oma tulemuse saaksid kirja ja nime protokolli ka kõik need, kes registreerunute hulka ei mahtunud, pakuvad suurjooksu korraldajad välja virtuaaljooksu, mis kestab 5. augustist 30. augustini. Jooksul osalemiseks tuleb end registreerida jooksu kodulehel www.viljandijarvejooks.ee ning joosta 25 päeva jooksul endale sobival ajal ümber Viljandi järve. Jooksu järel tuleb sisestada oma tulemus järvejooksu kodulehele. Kõik virtuaaljooksul osalejad on 91. ümber Viljandi järve jooksu lõpetajad. Nad saavad tulemuse protokolli, neile saadetakse osalejamedal, nad saavad diplomi ja stardinumbri, mida võib ise välja trükkida. Joosta saab suures osas mööda tavalist ümber Viljandi järve jooksu trassi, vaid Sammuli hobusekoplisse virtuaaljooksul osalejad ei pääse. Kindel nõue on, et läbida tuleb ring ümber Viljandi järve.

Ümber Viljandi järve jooksu korraldati esimest korda 1928. aastal. 1931. aastast pole ühtegi aastat vahele jäänud ning sellega on ümber Viljandi järve jooks Eesti vanim traditsiooniliselt peetav rahvaspordivõistlus. Ümber Viljandi järve jooks on ka Eesti linnajooksude sarja avavõistlus.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles