Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Viljandimaal töötava Poola kodaniku koroonaproov osutus positiivseks

Koroonaviirus Covid-19 antikehade testi tegemine FOTO: Sander Ilvest / Postimees

Laupäeva hommikul teatas terviseamet, et ööpäevaga lisandus Eestis seitse COVID-19 positiivset  proovitulemust. Ühe positiivse proovi andis terviseameti kinnitusel Viljandimaal töötav Poola kodanik.

Terviseameti meedianõunik Elke Kingsepp kinnitas, et inimene viibis haigena tööl ja praeguseks on tuvastatud 18 lähikontaktset.

Terviseamet teatas eile veel oma pressiteates, et viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 365 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast proovi. Kaks nakatunut oli Tartust ja kaks olid Poola kodanikest võõrtöölised. Kolm positiivsete statistikas kajastatud juhtu olid  Ukraina võõrtööliste kordusproovid.

25. juuli hommikul vajas Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi kolm inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu. Haiglates on lõpetatud  393 COVID-19 haigusjuhtumit 380 inimesega.

Eestis on tervenenud 1921 inimest. Neist 1450 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (75,4%), 471 inimese puhul (24,6%) on positiivsest proovist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist. Eestis on kokku tehtud enam kui 116 000 esmast proovi, nendest 2033 ehk 1,8 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonaproovide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Terviseamet tuletas meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks tuleb endiselt hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda ja kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks peetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit. COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tagasi üles
Back