N, 8.12.2022

Nädala pidu. «Pärimusa 2.0»

Triin Loide
, Sakala arvamustoimetaja
Nädala pidu. «Pärimusa 2.0»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
«Pärimusa 2.0» logo.
«Pärimusa 2.0» logo. Foto: Elmo Riig

Eile alanud ja täna jätkuva «Pärimusa 2.0» kontserdi pealkiri peaks tähelepanelikele vihjama, et see on millegi taassünd.

«Pärimusa» nime kandis see kõige esimene folk, siis kui ta ei olnud veel üldse folk, vaid katsetus midagi muuta, pärimus tänapäeva tuua ja teha selle käigus head muusikat. 1993. aastal saigi kontsert teoks, seejuures üsnagi edukalt ning noored uljaspead said sellest indu, jõudu, energiat ja kõike muud, mida oli folgi sünnitamiseks tarvis. Järgmisel aastal sai Viljandist folgilinn ja nõnda on see olnud.

Kuniks tänavu elu nii lukku läks, et pole ennast veel päris lahti keeranudki. Pärimusmuusika kõlab aga taas väikesele publikule, mitte küll nii väikesele kui 27 aastat tagasi, aga ikkagi. Kuklas on ehk lisaks peotujule ka ärevad mõtted. Sakala veebiküsitlusele on kaks kolmandikku inimestest vastanud, et nemad ei ole julgenud suurtele üritustele veel minna. Põhjus on muidugi kõigile teada: see viirus, mille nime ei jaksa enam mainidagi, see lukkukeeraja.

Muidugi tuleb rõõmus ja tänulik olla, et väikestki «Pärimusa» korraldada saab, see on lisaks pilguheidule minevikku pilguheit tulevikku. Järgmisel aastal võib juba ehk muretult minifolgi asemel päris folki pidada. Ehk on siis veel meeles: see pole sugugi iseenesestmõistetav, et saab sõpradega kokku tulla ja muretult pidutseda.

Märksõnad
Tagasi üles